Доступність посилання

ТОП новини

Повінь на Кубані – трагедія без висновків (ФОТО)


Повінь у Кримську, 8 липня 2012 року
Повінь у Кримську, 8 липня 2012 року
Москва – У Росії в повені на Кубані в липні цього року загинули майже 200 осіб. Як вважають деякі фахівці, великої кількості жертв можна було уникнути, якби добре спрацювала система сповіщення. Жителі Кримська, який найбільше постраждав від стихії, в разі її повторення в майбутньому сподіваються, як і раніше, на себе, а не на владу.

Головне питання, яке з'явилося після повені в Кримську, – чи можна було уникнути такої великої кількості жертв і руйнувань? Вже не вперше в Росії трагедії трапляються через недосконалу систему сповіщення людей про небезпеку, що насувається.
Інформації про загрозу повені не було

Губернатор Краснодарського краю Росії Олександр Ткачов на зустрічі з жителями Кримська на своє виправдання говорив, що у влади не було достатньо часу, щоб сповістити людей. Водночас керівник російського міністерства з надзвичайних ситуацій Володимир Пучков визнав, що населення Краснодарського краю було не повною мірою інформоване про загрозу повені.

Люди, які пережили удар стихії, стверджують, що рятувалися своїми силами і силами своїх друзів і близьких. Головні їхні претензії звернені до місцевої влади, яка своєчасно не сповістила людей про лихо, що насувається, – тим більше враховуючи, що повені в цьому регіоні Росії трапляються досить часто.

Житель Кримська Василь думає, що у випадку, якщо доведеться зіткнутися зі стихією знову, розраховувати варто тільки на свої сили, а не на організаційні здібності влади під час надзвичайних ситуацій. «Звичайно я готовий. У 2002-му я пережив повінь, цього року пережив повінь. Тобто я готовий в принципі і до наступної», – каже він.

Компенсації одержали не всі

Через три місяці після трагедії жителі регіону, що потерпів від повені, говорять вже не лише про втрати, яких можна було уникнути, але і про те, як влада допомагає людям впоратися з наслідками стихії. У Кримську досі ще не всі отримали компенсації, на які потерпілі планують відновлювати свої оселі. Василь не був прописаний за адресою, де фактично живе вже 10 років. Для отримання компенсації йому належить пройти судову процедуру.

«Ось я здав 16 липня в суд документи. 22 серпня мені прийшов лист із суду, що потрібно донести документи до 20 серпня. Я в цей же день зібрав і відніс. Ось тепер чекаємо», – розповідає він.

Жителі Кримська сподіваються, що матеріальний збиток їм відшкодують. Утім, ніякої впевненості в тому, що влада зробила правильні висновки з липневої трагедії, у них немає. Так само немає впевненості й у тому, що стихія наступного разу знову не вдарить несподівано.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG