Доступність посилання

ТОП новини

В Україні стартувала громадська акція вшанування пам’яті жертв Голодомору


Члени Громадського комітету з вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–1933 років ухвалили в вівторок на засіданні у Києві план заходів на 24 листопада – День пам’яті жертв Великого Голоду.

Як повідомив Радіо Свобода член комітету Володимир В’ятрович, мета цьогорічної кампанії – розповісти про тих, хто рятував у роки геноциду співвітчизників від голодної смерті. За словами історика, «без знання імен бодай кількох таких праведників національна пам’ять про Голодомор-геноцид не буде повною».

Громадський комітет звернувся до освітян з пропозицією провести у поминальний тиждень 19–23 листопада Уроки пам’яті, залучити школярів і студентів до участі у громадських заходах у день пам’яті жертв Голодомору.

Громадський комітет сподівається, що вдасться уникнути зайвої політизації відзначення пам’яті жертв Великого Голоду, наголосив В’ятрович.

«Сподіваюсь, що, незважаючи на важку післявиборчу ситуацію в Україні, представники тих політичних сил, які підтримують відзначення, прийдуть на наші акції насамперед як громадяни», – сказав історик.

Громадський комітет звернувся до чинної влади в Україні та представників різних держав на міжнародному рівні визнати Голодомор 1932–33 років геноцидом українського народу і провести відповідні заходи на вшанування пам’яті його жертв.
XS
SM
MD
LG