Доступність посилання

ТОП новини

Канадський аналітик закликає позбавити Україну головування в ОБСЄ (світова преса)


Через фальсифікації на парламентських виборах в Україні Канада повинна очолити міжнародні зусилля на позбавлення України права керувати роботою Організацієї з безпеки і співпраці в Європі, вважає колишній посол цієї країни в Україні. Свою позицію він викладає в канадській газеті Ottawa Citizen. Польська преса розповідає, що опозиція погрожує владі новим Майданом, а британський діловий щоденник Financial Times розповідає про обурення ринків рішенням українського уряду про обмеження вивозу зерна.

Міжнародний спостерігач на парламентських виборах в Україні, колишній посол Канади в Києві та дослідник з Університету Карлтон Ендрю Робінсон у своєму коментарі, який вміщує газета Ottawa Citizen, закликає Канаду не стояти осторонь фальсифікацій виборів, які відбуваються в Україні.

Робінсон наводить слова різних груп спостерігачів, які називають вибори «кроком назад» і «найгіршими в історії України», і пояснює, що в тих умовах, які створила українська влада, вони не могли бути іншими. Адже, як зауважує оглядач, лідери опозиції перебувають у тюрмі, преса була під контролем, опозиційні політики зазнавали переслідувань, а влада безсовісно використовувала «адміністративні ресурси». Порушення були і під час голосування, тому, на думку канадського оглядача, більшість, отримана в такий спосіб, буде нелегітимною.

На думку колишнього посла в Україні, Канада має дати зрозуміти, що вона не визнає легітимності цих виборів, але замість того, щоб ізолювати Україну економічно чи політично, вона повинна закликати міжнародну спільноту присоромити київську владу, відібравши у неї головування в Організації з безпеки і співпраці в Європі.

Ротаційне президентство в цій організації, яка мала б підтримувати розвиток демократії в регіоні, якраз переходить до Києва на початку наступного року. Допустити такий «подарунок для Президента Януковича» Канада не мала б, вважає оглядач. Інакше це було б глумом над усіма західними принципами. Тому, на думку колишнього посла Робінсона, Канада має ініціювати позбавлення України права керувати ОБСЄ наступного року.

Польська Gazeta Wyborca розповідає своїм читачам про те, що українська опозиція через виборчі фальсифікації погрожує владі «новим Майданом» і бойкотом нового парламенту. Газета розповідає, що попри рішення суду, що забороняє масові зібрання до 12 листопада, на площу перед Центральною виборчою комісією вийшли представники опозиції, які вимагають перерахунку голосів.

Як пояснює кореспондент газети у Києві, битва за голоси триває тому, що Партія регіонів опинилася у скрутній ситуації, не набравши більшості за партійними списками. Тому влада намагається добрати потрібні голоси за одномандатними округами. Кореспондент польської газети наводить думку українського політолога, який вважає, що опозиції доведеться піти на компроміс, бо навряд чи вона змогли б виграти повторні вибори.

А тим часом британський діловий щоденник Financial Times розповідає про обурення ринків тим, що американська влада щойно привітала Україну – не з проведенням чесних виборів, а з тим, що український уряд вирішив не забороняти вивезення зерна з України. Але, як пише кореспондент, у Вашингтоні добре знають, що в Києві насправді обмежують експорт зерна.

З посиланням на учасників зустрічі журналіст розповідає, що уряд зібрав експортерів у жовтні та цілком недвозначно наказав їм сповільнити вивезення зерна. Після цього міністр Микола Присяжнюк заявив, що після 15 листопада буде повна заборона на вивезення зерна і що «ніхто тут не грається». А тепер Київ, за словами кореспондента, вже заявляє, що заборони не буде. Але трейдери все одно не розуміють, в чому різниця, якщо зерно вивозити не можна, бо Київ вживає й інші економічні заходи, щоб обмежити експорт.

Від рішення України вже потерпіли й великі американські компанії, і споживачі українського зерна на Близькому Сході та в Північній Африці. Тому для ринків тим більше не зрозуміло, чому американський уряд повірив запевненням Києва, ніби він не обмежує експорт, хоч насправді все навпаки. І якщо Київ уже змінив позицію, то він «забув повідомити» про це трейдерів.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG