Доступність посилання

ТОП новини

У львівській мерії – «чорні дні»


Львів – Протистояння між мером Львова і депутатами призвело до масових звільнень серед чиновників міськради через низькі зарплати. Ратуша також може залишитись без телефонного зв’язку і необхідних канцтоварів. Депутати ще на початку року зменшили видатки на управління міської ради, вимагаючи від мера скоротити кількість посадовців. Справа дійшла до суду.

«Немає паперу, не заправлений принтер, лише дозволені міські дзвінки», – почула чи не в кожному кабінеті мерії, а ще побачила далеко не усміхнені обличчя чиновників. За останні півроку з ратуші звільнилося 140 фахівців.

Причина звільнення – низька зарплата, й у цьому посадовці звинувачують депутатів. Загальна кількість працівників ратуші – 1300 осіб.

Водночас у секретаріаті ради, а це близько 40 осіб, які працюють з львівськими райцями (депутатами), є все необхідне для роботи, їм виплачують премії до зарплати.

У мерії «забагато працівників»

У середньому головний спеціаліст ратуші отримує на місяць тисячу гривень. Більшість чиновників торік до окладу діставали премію – 80% від зарплати.

Втім, депутати, за ініціативи ВО «Свобода», скоротили видатки на управління Львівської міської ради на понад 12 мільйонів гривень, а саме – зменшили фінансування п’ятьом департаментам (адміністрації міського голови, департаментам економіки, житлово-комунального господарства, виконавчого комітету, а також адміністративно-господарського управління). Райці скерували ці гроші на освіту й медицину, вимагаючи від мера представити нову структуру міськради.

За словами депутата міськради Юрія Кужелюка, за 9 місяців на функціонування всієї міськради виділено 60 мільйонів гривень із 67.

«Хочуть платити належно, треба зменшувати чисельність міськради. Як на мне, забагато людей тут працює. Мер цілеспрямовано нагнітає ситуацію з радою. Зумисно притримував фінансування на державне управління, зокрема, на житлово-комунальне господарство, щоб розбудити невдоволення серед людей», – вважає депутат.

Суть не в обранцях, додає депутат міськради, юрист Володимир Гірняк. Він вказує на проблеми у господарюванні, відносинах влади й бізнесу і наголошує, що потрібно змінювати структуру мерії, бо є недієздатні департаменти.

Депутати помстились мерові

На сьогодні немає грошей на премії працівникам, на телефони, інтернет, транспорт, констатує директор департаменту фінансової політики міськради Олег Іщук. Він вважає, що причиною такої ситуації є не здоровий глузд, а політична складова – протистояння між мером і свободівцями, які становлять більшість у львівській міській раді.
Через низькі зарплати почали звільнятись у першу чергу фахівці
Олег Іщук

«На сесію виносилась ухвала, де чітко прописаний кожний відділ, на що гроші. Депутати залишили більшість відділів без змін, із премією 38% від зарплати, а п’ять департаментів на мінімальних окладах, якраз тих, які обслуговують мер,а зокрема. Через низькі зарплати почали звільнятись у першу чергу фахівці», – зауважив посадовець.

На сьогодні не знайдено компромісу між депутатами і мером щодо нової структури міськради. Тим часом Львівський апеляційний адміністративний суд визнав нечинним депутатське рішення щодо зменшення фінансування чиновникам. Мовляв, депутати порушили Кодекс законів про працю та закон «Про оплату праці».

Але звідки у мерії, коли місто має мільйонні борги, візьмуть гроші, щоб повернути посадовцям невиплачену за весь рік зарплату?..
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Дивитись коментарі (2)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG