Доступність посилання

ТОП новини

Азарову не вистачає коштів: уряд надалі накопичує борги


Київ – На початку наступного року можуть зрости житлово-комунальні тарифи та впасти курс гривні. Такі висновки зробили деякі українські експерти з сьогоднішньої пропозиції уряду збільшити граничний дефіцит держбюджету майже на чверть. Кабінет Міністрів запропонував парламентові внести відповідні поправки до закону про цьогорічний держбюджет, щоб погасити заборгованість із різниці у тарифах на теплову енергію для населення. Профінансувати додатковий дефіцит урядовці пропонують за рахунок внутрішніх запозичень.

Коштів, виділених раніше для погашення заборгованості з різниці у тарифах на теплову енергію для населення, не вистачило через те, що на світовому ринку падають попит та ціни на продукцію, експортовану з України, в тому числі на метал та руду, відзначив у коментарі для Радіо Свобода депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах. Відтак, за його словами, сьогодні немає іншого виходу, ніж збільшити дефіцит держбюджету.

«Парламент це підтримує. Загальний дефіцит державного бюджету буде у межах 3–3,5 відсотків. Але має принципове значення, що в разі збільшення дефіциту бюджету без комплексних заходів для підвищення інвестиційно-ділової активності це буде серйозним ризиком для стабільності фінансової системи і національної грошової одиниці. Парламент буде ставити завдання, щоб ці питання вирішувалися у комплексі», – наголосив Кінах.

Уряд не планує підвищувати тарифи цього року – Газізуллін

На думку економічного експерта Ільдара Газізулліна, збільшення дефіциту держбюджету є лише тимчасовим заходом. Зрештою урядові доведеться вирішувати питання про встановлення економічно обґрунтованих тарифів на газ та тепло для населення.
Два головні чинники, чому в Україні є дефіцит бюджету і він збільшується, – це дефіцит Пенсійного фонду і дефіцит компанії «Нафтогаз України»
Ільдар Газізуллін

«Два головні чинники, чому в Україні є дефіцит бюджету і він збільшується, – це дефіцит Пенсійного фонду і дефіцит компанії «Нафтогаз України». Це – два головні чинники, які спричиняють проблеми у державних фінансах. Це рішення свідчить про те, що уряд не планує, принаймні цього року, підвищувати тарифи на газ або допускати підвищення тарифів на тепло для населення. Утім, наступного року уряд змушений буде допустити певне підвищення тарифів», – припустив Газізуллін.

Необхідно цей уряд викинути негайно – Терьохін

Збільшуючи дефіцит державного бюджету, уряд буде змушений запозичити кошти всередині країни під високі відсотки, сказав у коментарі для Радіо Свобода депутат від БЮТ-Б Сергій Терьохін. За його словами, це ще більше розбалансує державні фінанси, ускладнить доступ бізнесу до коштів та знищить останні шанси України на отримання дешевого кредиту від МВФ.

Відтак економічна політика, яка збільшує розрив між прибутками держави та її видатками, зрештою призведе до глибокої економічної кризи та девальвації гривні, вважає Сергій Терьохін.
Макроекономічна ситуація патова. На початку наступного року у нас будуть проблеми, незалежно від того, хто виграв вибори
Сергій Терьохін

«У нас борг за останній рік виріс приблизно у 4 рази, до понад 80 відсотків від валового продукту. Макроекономічна ситуація патова. На початку наступного року у нас будуть проблеми, незалежно від того, хто виграв вибори. Необхідно цей уряд викинути негайно», – вважає Терьохін.

За його словами, державний бюджет України наполовину складається з коштів, отриманих за експорт продукції.

Якщо парламент ухвалить законопроект про збільшення дефіциту державного бюджету на 7,678 мільярда гривень, то він становитиме 38,807 мільярда гривень. Нині граничний дефіцит держбюджету-2012 встановлений на рівні 31,13 мільярда гривень. Минулого року держбюджет був зведений з дефіцитом 23,56 мільярда гривень.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG