Доступність посилання

ТОП новини

Грузія: арешти колишніх чільних посадовців викликали критику


Бачо Ахалая, 7 листопада 2012 року
Секретар Ради безпеки Грузії Ґіґа Бокерія зробив спеціальну заяву у зв’язку з арештом колишнього міністра внутрішніх справ, а перед тим міністра оборони Бачо Ахалаї, начальника Об’єднаного штабу Збройних сил Ґіорґі Каландадзе і командира 4-ї бригади Зураба Шаматави. Він вважає, що дії нової влади завдали серйозної шкоди державі.

«Дії прокуратури завдали шкоди не тільки всередині держави, з точки зору демократичних процесів, але і за її межами – з точки зору репутації, особливо в контексті майбутнього саміту НАТО», – наголосив Бокерія.

За його словами, єдине, що зможе полегшити провину нової влади – це негайне звільнення затриманих, «тим більше, що вони готові співпрацювати зі слідством», заявив секретар Ради безпеки Грузії.

Бокерія впевнений, що затримання колишніх урядовців, особливо Ґіорґі Каландадзе, стало політичною розправою з боку коаліції «Грузинська мрія», яка прийшла до влади.

«Що стосується арешту начальника Об’єднаного штабу, то головним завданням було замінити його на Капанадзе (першого заступника Каландадзе, призначеного новим міністром оборони). Призначення на цю посаду – прерогатива президента країни, і коли нова влада отримала відмову, вона шляхом кримінального переслідування усунула героя війни 2008 року Ґіорґі Каландадзе», – сказав Бокерія, додавши, що у прокуратури не було правових підстав і для затримання Ахалаї та Шаматави.

Прем’єр-міністр Бідзіна Іванішвілі запевнив, що арешт був «неполітичним».

Ахалая є близьким союзником президента Міхеїла Саакашвілі – супротивника Іванішвілі. Він пішов з посади міністра внутрішніх справ у вересні після того, як з’явилося відео, що мало показати, як у грузинські в’язні зазнавали фізичного і сексуального насильства з боку охоронців.

Ахалаю, Каландадзе і Шаматаву заарештували в ніч на середу у справі зловживання посадовими повноваженнями на підставі заяви шести військовослужбовців. За даними слідства, в жовтні 2011 року Бачо Ахалая на тодішній своїй посаді міністра оборони в присутності Ґіорґі Каландадзе і Зураба Шаматави в своєму кабінеті «завдав шістьом військовослужбовцям словесних і фізичних образ, в тому числі ударив одного з них ручкою ножа по голові». Після цього, за повідомленням, військовослужбовців перевели на базу 4-ї бригади у Вазіані, де вони також зазнали образ у присутності інших.
XS
SM
MD
LG