Доступність посилання

ТОП новини

Візова політика Європи: не лише безпека, а й економічна вигода


Брюссель – Європейська комісія хоче розвинути єдину ефективну візову політику, яка стимулювала б економічне зростання об’єднаної Європи. Наразі особливих змін до візових законів не передбачають, плануючи певні реформи наприкінці наступного року. Але комісари ЄС попередили країни, що входять до Шенгенського простору: коли йдеться про надання шенгенської візи, слід думати не лише про безпеку, а й про економічну вигоду.

За підрахунками фахівців європейського туристичного бізнесу, понад двадцять відсотків іноземних туристів відмовляються відвідувати країни «шенгену» тільки тому, що отримати візу – це складна та марудна справа. Через це втрачаються величезні прибутки та гальмується зайнятість європейців, зауважує єврокомісар із внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем.

«До 2020 року шенгенську зону могли б відвідати додаткові 46 мільйонів туристів, якби повноцінно використовувалася гнучкість чинних візових правил. Це могло б посприяти отриманню великих прибутків та створенню робочих місць. За підрахунками, ми могли б мати додатково півмільйона нових робочих місць, пов’язаних із туристичним сектором», – зауважує Сесілія Мальмстрем.

Водночас ефективніше та оперативніше застосування правил надання віз кожною з країн «шенгену» могло б суттєво зменшити кількість перешкод, з якими зіштовхуються потенційні туристи. Віце-президент Єврокомісії з питань промисловості та підприємництва Антоніо Таяні намагається довести до свідомості кожного європейського уряду, що всі зобов’язані суворо дотримуватися візових правил та не створювати додаткових штучних перешкод.

Торік туристи привезли до ЄС 426 мільярдів доларів

У візовій політиці є не лише питання державної безпеки та порядку, але й економічна вигода, яку приносять туристи з Китаю, Росії, Південної Америки чи інших країн, каже Антоніо Таяні, цитуючи російського президента Володимира Путіна.

«Розумно дотримуючись нинішніх правил, Італія, наприклад, подвоїла торік кількість туристів із Китаю. Інший приклад – Польща, яка під час Євро-2012 ефективно використала прискорену процедуру та інтернет. Нарешті, Австралія, з її онлайн-візами. Звичайно, слід бути уважними щодо тероризму, однак, як зауважив Путін на одному із самітів, «для терористів віза чи паспорт – це не проблема», – зауважує віце-президент Єврокомісії.

Треба підтримати туризм, бо це ключовий сектор, додає Антоніо Таяні. Торік іноземці принесли Євросоюзові 426 мільярдів доларів.

Між ЄС та Україною діє угода про спрощений режим надання віз, однак з боку українських громадян нерідко лунають нарікання на складнощі з їхнім отриманням у низці посольств країн-членів ЄС.

Наразі у Києві триває робота на виконання Плану дій для переходу до безвізового режиму. Для підписання угоди щодо візової лібералізації Україні слід виконати всі умови та довести, що реформи та закони, ухвалені для скасування віз, реально працюють.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG