Доступність посилання

ТОП новини

ОВК-94: суд долучив до справи копію заяви про отримання Засухою кредиту


Арсеній Яценюк
Київський окружний адміністративний суд долучив до справи щодо фальсифікацій у виборчому окрузі № 94 копію заяви про отримання кандидатом у народні депутати Тетяною Засухою кредиту в один мільйон доларів.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, таке рішення ухвалили на вимогу голови Ради Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Арсенія Яценюка, який передав судові копію цією заяви. Об’єднана опозиція заявляє, що ці кошти пішли на підкуп членів окружкому для фальсифікації виборів у 94-му окрузі.

«До мене як до представника позивача надійшла інформація, що Тетяна Засуха – особа, яка безпосередньо залучена до процесу ухвалення незаконних рішень ОВК, 1 листопада цього року отримала кредит в державному банку «Укргазбанк» у розмірі 8,3 мільйона гривень», – наголосив він.

За інформацією Яценюка, цей кредит був переданий в рамках великої кредитної лінії, що була відкрита саме на початку виборчого процесу.

«Дані кошти, ймовірно, могли бути відправлені на підкуп членів ОВК і безпосереднього голови виборчої комісії», – сказав Яценюк. Він звернувся до суду з проханням долучити ці документи до матеріалів справи «і винести окрему ухвалу з приводу того, щоби органи прокуратури негайно з’ясували, чи ця інформація відповідає дійсності, хто дав доручення видавати кредит пані Засусі, куди дані кошти були відправлені».

«Батьківщина» вимагає скасувати постанову ОВК про визнання недійсним голосування у 27 дільницях округу № 94.

За даними опозиції, окружком № 94 (Обухів, Київська область) у ніч із 3 на 4 листопада визнав переможцем виборів кандидата в депутати від Партії регіонів Тетяну Засуху на підставі визнання в судовому порядку недійсним голосування на 27 дільницях округу.

5 листопада ЦВК визнала неможливим встановити достовірні результати голосування в п’яти одномандатних округах, зокрема, і в 94-му, і закликала Верховну Раду призначити в цих округах повторні вибори. Наступного дня парламент натомість рекомендував самій ЦВК призначити проведення повторних виборів у цих округах.
XS
SM
MD
LG