Доступність посилання

ТОП новини

У Дніпропетровську розпочався суд над обвинуваченими в терактах


Головний підозрюваний Віктор Сукачов на слуханні у Дніпропетровську, 8 листопада 2012 року
Дніпропетровськ – У Дніпропетровську, в Індустріальному районному суді, у четвер розпочалось попереднє слухання справи обвинуваченими в терактах, скоєних у Дніпропетровську, Харкові та Запоріжжі в 2011 і 2012 роках. Обвинувачених четверо: організатором вважають політолога Віктора Сукачова, решта – його колеги та знайомі. Родичі обвинувачених заявляють про фальшування, адвокати клопочуть про закриття справи за відсутністю складу злочину. Тим часом головний обвинувачений Віктор Сукачов, за даними його захисника, вже частково визнав свою провину.

У скляній «клітці» для підсудних сьогодні – тільки один обвинувачений, політолог Віктор Сукачов. Решту – трьох його приятелів, які проходять у справі, – до суду не привезли. До зали, окрім родичів, прийшла «група підтримки» – друзі й знайомі обвинувачених.

У квітні цього року в Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, постраждала 31 людина. Усі вибухові пристрої були закладені в бетонні урни. У жовтні минулого року схожі вибухи були вчинені у Запоріжжі в супермаркеті «Сільпо» та в Харкові – просто неба в центрі міста.

Головний підозрюваний Віктор Сукачов на нинішньому слуханні у Дніпропетровську заявляє: під час слідства на нього та інших обвинувачених чинили тиск, отож справу треба відправити на дорозслідування.

«Наскільки я розумію, порушення частини 3 статті 22 Кримінально-процесуального кодексу, тобто наявність фізичного або психологічного тиску під час досудового слідства, є достатнім фактором, щоб відправити справу на дорозслідування», – сказав Віктор Сукачов. Його адвокат закликає розглянути справу судом присяжних.

Адвокати клопочуться про закриття справи

Сторона захисту подала кілька клопотань. Адвокати Дмитра Реви, який проходить у справі як «пособник», вимагають випустити його під підписку про невиїзд і заявляють про сфальшовані докази у справі. Зокрема, телефонний дзвінок з мобільного Реви на мобільний Сукачова під час обшуку, кажуть, зробив не їхній підзахисний, а правоохоронець, який проводив обшук. Той дзвінок став одним із доказів зв’язку між обвинуваченими.

Захисники іншого обвинуваченого, що проходить як «пособник», Лева Просвірніна теж наполягають на його невинуватості. Адвокат Сергій Рєзнік каже: те, що Просвітнін купував сім-карту для Сукачова, ще не доводить його причетності до організації вибухів, – і вимагає закрити справу.

Факт придбання сім-картки до мобільного не може трактуватись як дія, яка тягне за собою кримінальне покарання
Сергій Рєзнік
«Факт придбання сім-картки до мобільного, якою потім користувався Сукачов, хоч би і був, але не може трактуватись як дія, яка тягне за собою кримінальне покарання. Якщо так, то кримінальна справа має бути порушена і проти того, хто продав сім-карту, хто продавав компоненти вибухівки, хто перевозив до Харкова. Хто зіткнувся, той і має бути притягнутий як «пособник» у тероризмі? Хіба не абсурд?» – сказав адвокат Сергій Рєзнік.

«Підстав закривати справу немає»

Сторона обвинувачення з жодним із клопотань адвокатів не погодилась. В Україні немає механізму для розгляду справи судом присяжних, заявили прокурори. Заяви про тиск під час слідства теж не витримують критики, запевнили вони: слідчі дії проводили за присутності захисників і психологів. »

Підстав закривати справу немає, сказала представник прокуратури Ольга Чорнобривець.

«Жодного підґрунтя не було тут в суді приведено про те, що допущені такі порушення, які давали б підґрунтя припинити кримінальну справу. Тим паче при такому особливо тяжкому злочині, як тероризм», – сказала Ольга Чорнобривець.

Матері не вірять у провину синів

Між тим матері двох підсудних, які проходять як «пособники», наполягають: їхні сини невинуваті, адже мають алібі на той день, коли стались вибухи: один був в аеропорті, інший – в банку та на роботі.

27 квітня мій син був у банку, це зафіксували камери відеоспостереження. Мій син не міг цього зробити
Зоя Рева
«27 квітня мій син був у банку, це зафіксували камери відеоспостереження. Мій син не міг цього зробити. Я впевнена в цьому не на 100, а на тисячу відсотків», – сказала журналістам мати Дмитра Реви Зоя Рева.

«Має бути якась логіка, якесь мотивування. Нічого цього в матеріалах справи немає. Обвинувачення, які йому висувають, абсурдні – він купував сім-картку, він виносив якесь там сміття. Все», – заявила мати Лева Просвірніна Наталія.

Слухання справи продовжиться 27 листопада.
  • Зображення 16x9

    Юлія Рацибарська

    Журналістка-фрілансерка. Працюю кореспонденткою Радіо Свобода в Дніпрі з 2006 року. Народилась на Дніпропетровщині. Закінчила факультет систем і засобів масової комунікації Дніпровського національного університету – магістр журналістики. Писала для місцевих та загальноукраїнських газет і журналів, працювала новинкаркою та дикторкою на радіо, кореспонденткою та редакторкою сайту в інформагенції. Пишу, фотографую, надихаюсь історіями людей.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG