Доступність посилання

ТОП новини

Асад каже, що він «не продукт Заходу», а «продукт Сирії»


Президент Сирії Башар аль-Асад
Президент Сирії Башар аль-Асад заявив сьогодні, що в нього немає наміру відмовлятись від влади і залишати країну.

«Я не маріонетка. Я не продукт Заходу і не поїду на Захід чи будь-куди інде. Я сирієць, я продукт Сирії. І я повинен жити в Сирії і померти в Сирії», – заявив Асад в інтерв’ю російській телекомпанії мовлення за кордон RT.

Він також сказав, що він не вірить, що Захід піде на воєнне втручання в Сирію.

За словами Асада, вартість такого втручання буде «вищою, ніж може собі дозволити світ».

Сирія перебуває у стані громадянської війни. За даними базованої у Великій Британії сирійської правозахисної організації, з березня 2011 року у Сирії загинули 37 тисяч осіб, з яких більшість – цивільні. Ці дані неможливо перевірити з незалежних джерел,

Дипломати і спостерігачі погоджуються з тим, що ситуація стає дедалі гіршою.

Петер Маурер, голова Міжнародного комітету Червоного Хреста, заявив у четвер у Женеві, що можливості надавати допомогу цивільним особам, які потерпіли в результаті тривалого конфлікту, стає дедалі менше.

«Ми перебуваємо в ситуації, коли гуманітарна криза через конфлікт стає дедалі глибшою. І незважаючи на те, що обсяг нашої роботи збільшується, ми не можемо впоратися з ситуацію, що погіршується», – повідомив Маурер.

Тим часом об’єднання опозиційних сил Сирії, Сирійська національна рада, на зустрічі в Катарі почала роботу зі своєї реорганізації. Зокрема, вона обирає новий генеральний секретаріат, до якого увійдуть 50 членів, третина з них – представники ісламістів.
XS
SM
MD
LG