Доступність посилання

ТОП новини

Донецький університет має проблеми з фінансуванням


Донецьк – У гуртожитках Донецького національного університету цього тижня нарешті запустили ліфти, які не працювали понад рік. Це сталося після того, як студенти написали письмову заяву виконувачеві обов’язків ректора Романові Гринюку. Проте очільник вишу каже, що відремонтували ліфти в борг.

Унікальність ситуації у Донецькому національному університеті полягає у тому, що виш вже півтора року не має ректора. Спочатку ці обов’язки виконував Петро Єгоров і залишався на посаді навіть після того, як програв вибори. Лише згодом, після численних конфліктів із колективом, виконувачем обов’язків ректора призначили Романа Гринюка.

А поки в університеті готуються до нових виборів ректора, запланованих на листопад, виконувачеві обов’язків очільника вишу доводиться повною мірою опікуватися проблемами університету.

Гуртожитки ДоНУ все ще не відремонтовані на такому рівні, як хотілося б і студентам, і керівництву, але ремонт триває.

Невідремонтованих залишилося тільки два поверхи в головному корпусі
Ігор Гулай
«Зараз ремонтується 205-а аудиторія, 12-й поверх ремонтується. В принципі, у нас невідремонтованих залишилося тільки два поверхи в головному корпусі», – розповів студент п’ятого курсу математичного факультету Ігор Гулай.

За його словами, добре й те, що стипендію платять вчасно. Радіють студенти і з того, що після річної перерви вдалося запустити ліфти.

Казначейство затримує виплати

Виконувач обов’язків ректора Роман Гринюк тим часом визнає, що університет має певні складнощі із фінансуванням, тому економити доводиться, наприклад, на електроенергії. Для цього лекції на вечір намагаються не ставити в розкладі.

У коментарі Радіо Свобода Гринюк розповів, що ліфти вдалося запустити з труднощами, за їхній ремонт університет ще не сплатив.
Поки казначейство затримує платежі, нам треба дуже багато вкладати, щоб в гуртожитках були нормальні умови
Роман Гринюк

«Враховуючи те, що ми бюджетна установа, нас обслуговує казначейство. І тут проблема в тому, що зараз трохи затримуються платежі – з тим же гуртожитком, з тими ж ліфтами. Тобто гроші в нас є їх відремонтувати, але, на жаль, видно, загальна ситуація така в цілому в державі. Поки казначейство затримує платежі, нам треба дуже багато вкладати, щоб в гуртожитках були нормальні умови. Не вистачає аудиторій – це факт, так», – розповів Роман Гринюк.

І справді: на багатьох факультетах через перебір студентів бракує вільних аудиторій. Іноді лекції навіть проводяться на вулиці. Пошук аудиторії може зайняти у викладача чи старости 15–20 хвилин пари. За словами Гринюка, цю проблему намагаються вирішити за рахунок міжнародного факультету, де навчаються іноземці. Адже їх якраз не так багато.

А що стосується так званих захищених статей бюджету, тобто коштів на стипендію та зарплату викладачам, то вони, за словами Гринюка, фінансуються вчасно й у повному обсязі.
  • Зображення 16x9

    Олена Поволяєва

    На Радіо Свобода з жовтня 2011-го року. Народилася, виросла, живу та працюю в Донецьку. У 2009-му році отримала ступінь магістра журналістики та диплом з відзнакою в Донецькому національному університеті. Цікавлюся документальним та радикальним кіно, сучасним мистецтвом, літературою. Катаюся на роликах, подорожую.

    Olena Povoliaieva | Создайте свою визитку


Дивитись коментарі (3)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG