Доступність посилання

ТОП новини

Просвітянин із Запоріжжя продовжує піший похід протесту на Київ


Голова Запорізької обласної організації товариства «Просвіти» Олег Ткаченко, який вирушив у піший похід із Запоріжжя до Києва, сьогодні прибув до Дніпропетровська.

Свою акцію «Січовий шлях «Просвіти» він розпочав 9 листопада, в День української писемності і мови. Дніпропетровськ став першим великим містом на його шляху. Загалом, як зазначив активіст, він планує пройти відстань 560 кілометрів, відвідавши близько ста населених пунктів, і прибути до Києва 8 грудня, у день 144-ї річниці створення «Просвіти».

Кінцева мета акції, відзначив Ткаченко, – подати до новообраної Верховної Ради вимоги щодо скасування закону «Про засади державної мовної політики» Ківалова-Колесніченка і ухвалення законопроекту Сергія Головатого «Про функціонування української мови як державної та порядок застосування інших мов в Україні».

«Головне – донести до українців, що ми всі українці, тож маємо взяти на себе відповідальність за долю країни. Це розуміння я хочу донести якомога більшій кількості людей на шляху», – сказав Радіо Свобода Олег Ткаченко.

Сьогодні ввечері у центрі Дніпропетровська активісти товариства «Просвіта» провели зібрання на захист української мови, а також на підтримку вимог свого колеги із Запоріжжя.

Дніпропетровські просвітяни та громадські активісти урочисто зустріли голову Запорізької обласної «Просвіти» Олега Ткаченка на вході до центрального міського парку. Вони заявили про підтримку його вимог до влади щодо захисту державної мови та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Далі шлях просвітянина проляже Дніпропетровською, Полтавською, Кіровоградською, Черкаською, Київською областями. Щодня він планує проходити пішки приблизно по 30 кілометрів. У кожному населеному пункті відбуватимуться зустрічі та збиратимуться підписи на підтримку вимог.

Дивитись коментарі (16)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG