Доступність посилання

ТОП новини

ВАСУ відхилив апеляцію на рішення суду щодо постанови ЦВК про перевибори в 132-му окрузі


Вищий адміністративний суд України відмовив у задоволенні позову кандидата у народні депутати від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» по округу №132 (місто Первомайськ) Аркадія Корнацького щодо визнання неправомірним рішення ЦВК про неможливість встановлення результатів виборів у цьому одномандатному окрузі. Про це повідомляє офіційний сайт ВО «Батьківщина».

Колегія суддів на чолі з суддею Інною Масло постановила, що «Постанова ЦВК від 5 листопада ніяким чином не порушує права позивача і відповідає вимогам законодавства».

У свою чергу представник Корнацького у суді Євген Ніколенко зазначив, що сторона позивача не погоджується з висновками ВАСУ.

«Вся країна, всі міжнародні спостерігачі бачили, що кандидат Корнацький виграв вибори. Ця перемога рішенням суду у нього була вкрадена», – сказав Ніколенко.

«Спочатку його результати були підмінені іншими даними у системі, потім була спроба викрадення і знищення виборчої документації, але я підкреслюю, що нам вдалося зберегти, як оригінали, так і копії перших примірників протоколів ДВК, де чітко була зафіксована перемога Корнацького, і ЦВК мала встановити результати виборів на підставі цих документів», – зазначив адвокат.

Євген Ніколенко також наголосив, що Корнацький збирається найближчим часом звернутися до Європейського суду з прав людини щодо порушення його права бути обраним.

У 132-му окрузі в Первомайську Миколаївської області за перемогу змагалися Віталій Травянко – кандидат від Партії регіонів, і кандидат від Об’єднаної опозиції Аркадій Корнацький. Суд визнав Травянка переможцем у цьому окрузі. Згідно з даними ЦВК, його підтримали майже 40% виборців. 2 листопада Миколаївський окружний адміністративний суд ухвалив рішення про перерахунок голосів по округу № 132 у залі суду. Наступного дня ОВК провела своє засідання й затвердила результати голосування. ЦВК прийняла для аналізу протокол ОВК № 132 про результати голосування.

ЦВК 5 листопада ухвалила постанову про неможливість встановити результати голосування на виборах у п’яти одномандатних округах, №№ 94, 132, 194, 197 і 223, і закликала Верховну Раду призначити в них повторні вибори. 6 листопада Верховна Рада України натомість рекомендувала самій ЦВК призначити повторні вибори у цих одномандатних округах.
XS
SM
MD
LG