Доступність посилання

ТОП новини

Парламентська асамблея НАТО закликала Україну розслідувати виборчі порушення


На засіданні Парламентської асамблеї НАТО, 12 листопада 2012 року (на фото – виступ генерального секретаря НАТО Андерса Фоґа Расмуссена)
Парламентська асамблея НАТО на своєму засіданні у столиці Чехії Празі закликала сьогодні Україну, а також Росію і Білорусь розслідувати порушення на виборах у цих країнах.

Щодо України асамблея наголосила на проблемах на мажоритарних округах і висловила стурбованість через збільшення кількості порушень після жовтневих виборів.

При цьому в резолюції «Майбутнє демократії у східних сусідів» (маються на увазі країни-учасниці програми Східного сусідства Європейського Союзу), яку ухвалили учасники засідання в Празі, мовиться, що саме голосування в Україні «провели добре».

Парламентська асамблея НАТО на нинішній осінній сесії закликала три згадані держави втілити рекомендації «авторитетних міжнародних установ», які спостерігали там за виборчим процесом.

У документі також є заклик до України, Білорусі і Росії негайно звільнити «політичних в’язнів» і зміцнити верховенство права. Імен цих осіб не названо.

Окремо в резолюції згадується Грузія. Парламентська асамблея НАТО закликає новий уряд Грузії і нинішнього президента продовжити програму реформ та забезпечити «ефективне співіснування» до президентських виборів у жовтні 2013 року. Згідно з поправкою, яку додали сьогодні, новий уряд Грузії закликали утриматися від політично мотивованих арештів.

Парламентська асамблея НАТО також закликала уряди і парламенти країн-членів НАТО подвоїти зусилля у підтримці демократичних прагнень народів держав, східних сусідів ЄС, «із повною повагою» до суверенітету Білорусі, Грузії, Росії і України.
XS
SM
MD
LG