Доступність посилання

ТОП новини

Кого влада хоче бачити спікером? (Огляд преси)


Київ – Якими можуть бути сценарії для майбутнього парламенту? Їх три, переконує дописувач газети «День». Перший передбачає постійну більшість у руках Партії регіонів та її сателітів – комуністів, перебіжчиків і мажоритарників, що долучилися. Другим є сценарій ситуативної більшості, де майже кожний важливий закон є наслідком домовленості (звісно, небезкорисливої) між його ініціаторами й необхідною більшістю. Причому купувати підтримку може не лише влада, а й опозиція. Нарешті, в третьому сценарії парламент приречений на розпуск – або за прямою вказівкою Банкової, або через «нерозв’язні суперечності», першим із яких вже може стати обрання спікера. Утім, дописувач не виключає, що депутати, щоб уникнути швидкого розгону й усе-таки почати роботу, зійдуться на компромісній кандидатурі спікера, спущеній, по суті, з Банкової. Ймовірно, ним може бути Олександр Лавринович. Про це йдеться в статті «Три сценарії життя сьомого парламенту».

Не минуло й місяця після парламентських виборів, як опозиція почала нову передвиборну кампанію – президентську. Як прогнозує газета «Сегодня», у найближчі пару років українці можуть спостерігати за боротьбою між лідерами опозиції за право стати головним конкурентом Віктора Януковича в 2015-му. Саме ця боротьба і визначить всю логіку реальних дій опозиції, переконує видання у статті «Чотири «ведмеді» в одній барлозі».

Насильство, тиск, підкуп і обман під час виборів до Верховної Ради мали
системний характер. Тому назвати їх чесними не можна, вважає один із
15 членів Центральної виборчої комісії Ігор Жиленко. В інтерв’ю «Газеті по-українськи» він заявляє, що коли українці хочуть справді демократично обраного парламенту, то потрібні перевибори по всій країні. Переголосування в кількох округах – це просто окозамилювання, переконаний Жиленко.

Цукровий діабет називають епідемією ХХІ століття. Щороку кількість хворих на нього зростає. У світі нині 300 мільйонів людей мають цю недугу, в Україні на діабет хворіє 1 мільйон 256 тисяч – майже три відсотки населення. Про те, які проблеми насамперед турбують хворих на цукровий діабет, як запобігти недузі і які особливості лікування захворювання, розповідає газета «Голос України». Публікація називається «Несолодке» життя».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

XS
SM
MD
LG