Доступність посилання

ТОП новини

Російський нахил – на Заході хвалять Митний союз (європейська преса)


Прага – Західні фінансові інституції констатують, що за три роки свого існування Митний союз Росії, Казахстану й Білорусі довів, що економічна інтеграція на пострадянському просторі має успіх. Хоча, як зауважують, всі політичні важелі Митного союзу зосереджені в Москві. Газети також прогнозують перспективи української опозиції в новому парламенті України. Деякі з оглядачів не виключають, що Захід може вимагати від Президента Віктора Януковича відпустити ув’язненого екс-прем’єра Юлію Тимошенко на лікування за кордон, бо розпочався вже третій тиждень її протестного голодування, що становить небезпеку для життя Юлії Тимошенко.

Швейцарська Neue Zürcher Zeitung інформує про оприлюднену Європейським банком реконструкції й розвитку (ЄБРР) оцінку діяльності Митного союзу Росії, Казахстану й Білорусі, що був заснований рівно три роки тому. ЄБРР вважає, що Митний союз став прикладом першої успішної економічної інтеграції на пострадянському просторі. Тут інформують, що імпорт Митного союзу сягнув у 2011 році майже 400 мільярдів доларів і досягнув обсягів передкризового часу. Позитивні тенденції відзначені ЄБРР і у внутрішній торгівлі країн Митного союзу, яка неухильно нарощує свої обсяги у 2012 році. Стратегічний напрям цього об’єднання, як мовиться у статті швейцарського видання, зрозумілий – йдеться про заснування на його основні у 2012 році Євразійського економічного союзу. Водночас в оцінках ЄБРР не оминають і проблем Митного союзу, економічної інтеграції під егідою Росії. Наприклад, Казахстан одноосібно підвищив мита на імпорт, йдеться також і про проблеми Казахстану в зовнішній торгівлі з Китаєм. Москва намагається не без успіху диктувати митні правила, і Росія домінує в цій інтеграції. Йдеться і про так звану «економічну асиметрію» в Митному союзі хоча б на прикладі економічно слабкої Білорусі. Тут також зауважують, що «політичний вплив у цих процесах концентрується в Москві». Чи стає явним російський нахил цього утворення і чи насправді це наднаціональне утворення становить собою якраз головну мету нинішнього глави Кремля, президента Путіна, запитують тут і додають, що «залишається лише чекати». Швейцарська газета наголошує, що, згідно з оцінкою ЄБРР, «якість уніфікації установ членів Митного союзу бажає бути кращою». На завершення видання з Цюріха зауважує, що нині Киргизстан обмірковує вступ до Митного союзу, а Україна була до нього запрошена. Вони повинні також зважувати, скільки політичної свободи вони збережуть із більшими економічними свободами у цьому об’єднанні, попереджає Neue Zürcher Zeitung.

Польська Rzeczpospolita оприлюднила оцінки експертами перспектив майбутньої співпраці української опозиції в новому парламенті України, де, на думку аналітиків, опозиційні об’єднання мають можливість підготуватися до запланованих на 2015 рік президентських виборів у державі. Експерти також розмірковують над тим, чи готова українська опозиція до дій, направлених на цілковиту зміну арени української політики, що потребує широкої мобілізації суспільства. Тут також звернено увагу на те, що, як каже, наприклад, Володимир Горбач із Інституту євроатлантичної співпраці в Києві, «кожен із лідерів опозиційних угруповань: Арсеній Яценюк з Об’єднаної опозиції, Віталій Кличко з УДАРу та Олег Тягнибок із ВО «Свобода», мають амбіції щодо президентства. І тут виникає питання про ступінь співпраці опозиціонерів з метою зміни глави держави у 2015 році.

Московська «Независимая газета» розмірковує над політичною долею ув’язненої в Україні лідера опозиції Юлії Тимошенко. Видання не виключає, що «Захід може вимагати від Януковича відпустити колишнього прем’єра на лікування за кордон». Тим більше, що в умовах ось вже 15-денного голодування Юлії Тимошенко на знак протесту проти нечесних парламентських виборів медики і влада звернулися до німецьких лікарів по допомогу в лікуванні Тимошенко. Очікується, що лікарі з Німеччини прибудуть до Харкова до кінця тижня. Один із експертів близьких до влади сказав виданню з Москви, що найкраще для Києва сьогодні вислати Тимошенко на лікування за кордон.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG