Доступність посилання

ТОП новини

Білий дім заявив, що Обама вірить у свого командувача, попри розслідування


Генерал Джон Аллен у Кабулі, архівне фото
У Білому домі повідомили сьогодні, що президент США Барак Обама вірить у генерала Джона Аллена як командувача американських військ в Афганістані в час, коли проти нього ведеться розслідування щодо можливої неналежної поведінки.

Як заявив речник Білого дому Джей Карні, президент вважає, що генерал добре працює в Афганістані.

При цьому, за словами речника, президент водночас погодився з проханням міністра оборони Леона Панетти затримати висунення кандидатури Джона Аллена на посаду командувача Центрального командування Збройних сил США.

Проти Джона Аллена нині почате розслідування через можливе «неналежне листування» з жінкою, яка опинилася в осередді скандалу навколо колишнього директора Центрального розвідувального управління Дейвіда Петреуса.

За повідомленнями, слідство виявило листування між генералом і цією жінкою на ім’я Джилл Келлі, головно електронне, обсягом кількадесят тисяч сторінок. При цьому не повідомляють, які саме звинувачення висувають Алленові, зокрема, чи не були в тому листуванні викриті якісь таємниці. У Міністерстві оборони, зі свого боку, заявили, що генерал не відчуває за собою ніякої вини.

Келлі є другом родини Петреуса. За повідомленнями, вона отримувала листи з погрозами від Поли Бродвелл, жінки, з якою Дейвід Петреус мав позашлюбні стосунки.

Джилл Келлі, як повідомляють, працювала позаштатним соціальним працівником на базі Військово-повітряних сил МакДілл у Тампі в штаті Флорида, де розташована штаб-квартира Центрального командування і де свого часу служили і Петреус, і Аллен.

Зокрема, Джон Аллен був заступником командувача Центрального командування, перш ніж минулого року став командувачем військ США і Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані. Він замінив на цій посаді Дейвіда Петреуса, який відтак очолив ЦРУ.

Минулого тижня Петреус залишив цю посаду через звинувачення в позашлюбному зв’язку. А Аллена мали вже післязавтра затверджувати в Сенаті на посаду командувача Центрального командування.
XS
SM
MD
LG