Доступність посилання

ТОП новини

Податок на розкіш буде з наступного року? (Огляд преси)


Київ – За два роки президентства Віктора Януковича в краю териконів значно зросла кількість тих, хто розчарувався у чинній владі, що автоматично зумовило цього року сприятливі передвиборні умови для опозиції. Однак опозиціонери, за твердженням газети «День», дуже слабко ними скористалася. Результати могли бути набагато вищими, якби українські «сили опору» працювали в донецькому регіоні на совість, а не заради галочки, зазначає видання.

У «Газпромі» заявляють про можливість судового оскарження скорочення Україною обсягів закупівель газу. Однак, як зауважує «Газета по-українськи», судовий позов цієї компанії до України – це непоганий варіант розвитку подій для країни. Київ матиме змогу висунути зустрічний позов зі всім списком претензій до російської монополії. Наприклад, просити порівняти ціни на блакитне паливо для «Нафтогазу» із набагато нижчими розцінками для інших компаній. Судова тяганина може тривати кілька років. Тим часом Україна купуватиме рівно стільки палива, скільки їй буде потрібно, зауважує видання.

Урядовці переконують, що податок на розкіш буде введений вже з наступного року. Причиною такого оптимістичного прогнозу, за словами Сергія Тігіпка, стало те, що цей закон увійшов у блок законів, які повинні додатково збільшити надходження до бюджету на 2013 рік. За підрахунками економістів, податок на розкіш міг би поповнити держбюджет на 7 мільярдів гривень. А значить, Рада має ухвалити цей закон до того, як буде розглянутий законопроект про держбюджет. А його збираються почати розглядати з 20 листопада депутати поточного, 6-го скликання. Про те, чи є підстави для оптиміму урядовців розмірковує газета «Сегодня» у статті «Рік без розкоші».

Кабмін збільшив у десятки разів розміри компенсацій порушниками, які незаконно видобували, знищували або приносили шкоду занесеним у Червону книгу тваринам і рослинам. Як інформує газета «День», тепер за ловлю осетра чи вбивство орла браконьєр платитиме 100 тисяч гривень штрафу, а за зубра – всі 130. Проте незрозуміло, хто ці штрафи буде стягувати та чи буде взагалі. Про це йдеться в статті «Гіпотетичне покарання».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (7)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG