Доступність посилання

ТОП новини

Українська повія непокірна й сповнена гідності, як слова з гімну (світова преса)


Прага – Відомі західні аналітики наголошують, що нині міжнародна система базується на трьох потугах: США, Європі і Китаю. А Росія, на їхню думку,
незважаючи на енергетичну активність, страждає від серйозних хвороб, що є своєрідним попередженням її сусідам, включно з Україною. І хоча Москва вже оголосила, що розпочинає 7 грудня будівництво нового газогону «Південний потік», все ж аналітики попереджають, що «справи Росії йдуть на спад, вона не в змозі контролювати те, що її послаблює». А деякі західні оглядачі знову повертаються до теми з українських реалій – сексуальної експлуатації жінок, СНІДу та все ж вбачають у своєрідних символічних українських повіях щось оптимістичне для майбутнього України.


Відомий американський аналітик зі Stratfor, Джордж Фрідман із оптимізмом дивиться на майбутнє США на тлі зовнішньої політики. Автор розлогого аналізу вважає, що в даний момент міжнародна система базується на трьох основах: США, Європі і Китаї. Американський аналітик переконаний, що США у політичному плані нині нічого не загрожує, особливо, коли інші основи міжнародної системи «не нарощують свою потужність і занепад у них сильніший, ніж у США». Головне для Америки в найближчому майбутньому, на думку Фрідмана, перебудувати свою економіку та перегрупуватися стосовно «війни з терором», вдосконалити питання внутрішньої безпеки і будувати свою стратегію щодо світу, виходячи зі свого унікального становища. Тут же Фрідман виділяє Росію, як регіональну потугу, яка будує свою силу на «колосальній цінності», на одному-єдиному «міцному фундаменті» – це експорт енергоресурсів. Цим вона впливає і на своїх сусідів. Але з появою нових технологій, що, на думку Фрідмана, не за горами і неминуче, «політичні й фінансові позиції Росії різко ослабнуть». Автор цього аналізу в Stratfor попереджає, що «вплив Росії йде на спад, і вона не в змозі контролювати те, що її послаблює – нові технології». Тоді як для США, на думку Фрідмана, енергетична ситуація лише покращуватиметься.

Польська Gazeta Wyborcza інформує, що російський «Газпром» у середу оголосив про те, що будівництво «Південного потоку», нового газогону з Росії до Європи в обхід України, розпочинається вже 7 грудня. Розподіл часток в акціях нового газогону під контролем «Газпрому», який матиме 50 відсотків: італійська енергетична потуга ENI – 20 відсотків, німецька Wintershall – 15 відсотків і французька компанія EdF – 15 відсотків. Хоча в ЄС попереджають, що проект «Південний потік» є спробою Росії не допустити створення південного енергетичного коридору до Європи з Туркменистану, Азербайджану, Туреччини. Раніше комісар ЄС з енергетики Ґюнтер Етттінґер попереджав, що Росія та її газовий монополіст можуть мати проблеми з контрактами, якщо «Південний потік» перетинатиметься з новим європейським проектом «Набукко». Попередня вартість «Південного потоку» оцінюється у понад 20 мільярдів доларів. Хоча експерти кажуть, що реалізація такого проекту, довжиною майже в тисячу кілометрів, може подорожчати удвічі.

Лондонська The Guardian розмістила коментар Наталії Антонової до відомої вже фотографії української повії Марії з Кривого Рогу, автор якої британець Брент Страйтон став переможцем міжнародних показів прес-фото. Антонова вважає, що фотографія Марії унікальна своїм змістом, де проявляється небезпека і наркотиків, і сексуальної індустрії в Україні. Разом з тим, це фото назване «драматичним, потужним пострілом», хоча тут наводяться й реакції невдоволення тим іміджем для України, який, на думку деяких українців, пропагують такі фото. У статті також наголошено, що у фотографії Марії, повії з Кривого Рогу, є щось «ніцшеанське», і коли ви вдивляєтеся в очі Марії, то здається, що вона також пильно дивиться на вас. Її пронизливий погляд, як ідеться у статті з лондонської газети, ясний, спокійний, знаючий. Очі Марії, як стверджує Антонова, це «очі жінки, яка досягла межі падіння і, може, не піднялась, але її чіпкий погляд виявляє у дану хвилину відсутність страху». В очах цієї жінки – виклик і гідність, вона принижена, і, без сумніву, її страждання ніхто не витримає, але вона не просить ані співчуття, ані прощення. Ступінь зламу, що бачимо на фото цієї жінки, знайомий будь-кому, хто дійсно знає Україну, пише Наталія Антонова, і особливо слова з гімну України «ще не вмерла України ні слава, ні воля». Нічого заспокійливого в становищі Марії немає, хочеться мати надію на кращу долю для цієї жінки, зауважує на завершення автор статті в The Guardian і додає слова, які в Україні розуміють: «Боже, поможи Марії».
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG