Доступність посилання

ТОП новини

Хворі на діабет просять повернути рецептурну систему


Інтерв’ю з президентом Міжнародної діабетичної асоціації України Людмилою Петренко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:12:26 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Інтерв’ю з президентом Міжнародної діабетичної асоціації України Людмилою Петренко

В Україні хворі на діабет централізовано отримують інсулін та цукрознижувальні препарати з 2002 року. За цей час виявилися усі недоліки цієї системи, заявила в ефірі Радіо Свобода президент Міжнародної діабетичної асоціації України Людмила Петренко.

По-перше, є перебої у забезпеченням інсуліном через бюрократичні проблеми проведення тендерних закупівель, що ставить під загрозу життя інсулінозалежних громадян. По-друге, такий спосіб закупівлі не дозволяє хворому вибирати препарат. По-третє, «придбання МОЗ інсуліну великими партіями ставить питання щодо належного зберігання препарату та його постачання у регіони», сказала голова діабетичної асоціації Людмила Петренко в ефірі програми «Ми Разом».

За словами Людмили Петренко, і хворі, і лікарі вважають, що децентралізація постачання інсуліну зможе вирішити ці болючі проблеми.

Міжнародна діабетична асоціація України хоче переконати парламент і уряд запровадити впровадження рецептурно-компенсаційної системи для хворих на цукровий діабет.
  • Зображення 16x9

    Ірина Штогрін

    Редактор інформаційних програм Радіо Свобода з жовтня 2007 року. Редактор спецпроектів «Із архівів КДБ», «Сандармох», «Донецький аеропорт», «Українська Гельсінська група», «Голодомор», «Ті, хто знає» та інших. Ведуча та редактор телевізійного проекту «Ми разом». Автор ідеї та укладач документальної книги «АД 242». Автор ідеї, режисер та продюсер документального фільму «СІЧ». Працювала коментатором редакції культура Всесвітньої служби Радіо Україна Національної телерадіокомпанії, головним редактором служби новин радіостанції «Наше радіо», редактором проекту Міжнародної організації з міграції щодо протидії торгівлі людьми. Закінчила філософський факультет Ростовського університету. Пройшла бімедіальний курс з теле- та радіожурналістики Інтерньюз-Україна та кілька навчальних курсів «IREX ПроМедіа». 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG