Доступність посилання

ТОП новини

Українці скаржаться на корупцію, дискримінацію і катування – опитування ООН


Найбільш кричущими порушеннями прав людини українці вважають корупцію у правоохоронній та судовій системах, дискримінацію за статевою і соціальною ознакою й катування у міліції. Це – результати опитування у рамках кампанії «Права людини в Україні», які провели українські неурядові громадські організації та експерти Програми розвитку ООН. Результати опитування оприлюднили сьогодні у Києві.

За словами менеджера сектору демократичного врядування Програми розвитку ООН Юлії Щербиніної, опитування провели у вересні цього року, напередодні слухань ООН стосовно проблем у правозахисному секторі України. За результатами слухань у жовтні цього року, понад 50 країн світу надали свої рекомендації українській владі.

Серед основних тем, які турбують українців і на які звернула увагу міжнародна спільнота, – «питання, пов’язані з судоустроєм, з правом на справедливий суд, з антидискримінаційним законодавством в Україні. Також (людей) хвилюють права дитини, гендерна рівність, питання торгівлі людьми, права мігрантів та біженців, права людей-інвалідів, свобода преси», – зазначила Щербиніна.

Опитування проводили одночасно у шести містах України у вересні цього року і в інтернеті (на сторінці Центру інформації про права людини), каже Щербиніна.

Україна звітувала перед ООН про ситуацію з правами людини у женевській штаб-квартирі ООН 24 жовтня 2012 року. Такі звіти відбуваються у рамках ООНівського Універсального періодичного огляду. Свої звіти виголошують представники влади та неурядових правозахисних організацій. Попередній звіт України відбувся восени 2008 року.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG