Доступність посилання

ТОП новини

США і Афганістан почали переговори про статус військ після 2014 року


Заступник спецпредставника США в Афганістані і Пакистані Джеймз Ворлік (л) і посол Афганістану у США Екліль Хакімі (п) на прес-конференції в Кабулі на початку переговорів, 15 листопада 2011 року
Сполучені Штати Америки і Афганістан почали сьогодні в Кабулі визначально важливі переговори про статус американських військ, які зможуть залишитися в Афганістані, вже в небойових функціях, після виведення бойового контингенту Міжнародних сил сприяння безпеці в 2014 році.

Ці переговори мають визначити, зокрема, кількісний склад таких військ США, а також те, чи матимуть вони недоторканність перед афганським законом.

У спільній заяві, оприлюдненій на початку переговорів, мовиться, що США не прагнуть мати в Афганістані своїх постійних військових баз і таку військову присутність, яка сприймалася б як загроза для сусідніх країн.

Як очікують, ці переговори мають протривати кілька місяців.

Цього року США і Афганістан уже підписали угоду про основні принципи перебування американських військ в Афганістані після 2014 року, але з неї винесли на окреме обговорення такі принципові питання, як чисельність цих військ чи їхній можливий імунітет від кримінального переслідування.
XS
SM
MD
LG