Доступність посилання

ТОП новини

Путін підготувався до зустрічі з Меркель і навіть згадав «опудало єврея»


Москва – У Москві 16 листопада відбувся черговий, 14-й раунд російсько-німецьких міждержавних консультацій на вищому рівні за участю президента Росії Володимира Путіна і федерального канцлера ФРН Анґели Меркель. Як і очікувалося, одне з головних місць в розмові Путіна і Меркель зайняла правозахисна тема. Уряд Німеччини ще у вересні оприлюднив доповідь про права людини, в якій критикує ситуацію в цій царині у Росії.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель закликає Росію не сприймати критику на свою адресу як деструктивну. Про те, що критика деяких рішень російської влади не є антиросійською загалом, заявив координатор МЗС Німеччини з міжгромадського діалогу з Росією Андреас Шокенгофф. За його словами, особливо критично він ставиться до двох російських законів: «Про іноземних агентів» і «Про державну зраду». Як заявив Шокенгофф, подібні закони «ставлять під небезпеку шанс суспільної модернізації в Росії».
Ми побоюємося, що мають місце репресії, частково – залякування так званих «акторів цивільного суспільства»
Андреас Шокенгофф

«Ми побоюємося, що частково тут мають місце репресії, частково – залякування так званих «акторів цивільного суспільства». І, на нашу думку, цим самим Росія шкодить своїй же власній меті – бути сучасною конкурентоспроможною країною. І тому ми хочемо зайнятися темою дебатів, які мають місце в Росії, бо це не тільки дебати, що ведуться в інтернеті, але вони й допомагають визначити місце Росії в сучасному світі», – зазначив Андреас Шокенгофф.

Відповіді на претензії німецького канцлера

Експерти звертають увагу на те, що розмови про порушення прав людини в Росії передували російсько-німецьким переговорам і минулого року. Вони згадують скандал із присудженням премії «Квадрига» Володимиру Путіну. Керівник центру німецьких досліджень Інституту Європи РАН Владислав Бєлов упевнений, що і цього разу в російського керівництва є відповіді на претензії німецького канцлера.
Критичне ставлення політиків, навіть висловлене на рівні резолюції Бундестагу, жодним чином не може вплинути на наші відносини
Владислав Бєлов

«Я думаю, що Путін готовий до такої критики, я думаю, що у нього є домашня заготовка. І він відповідно відреагує. Принаймні, критичне ставлення окремо взятих політиків, навіть висловлене на рівні резолюції Бундестагу, жодним чином не може вплинути на наші відносини», – зауважує Владислав Бєлов.

Володимир Путін дійсно підготувався до зустрічі з Анґелою Меркель і навіть відповів на питання, пов’язані зі справою Pussy Riot.

Пані канцлер згадала дівчат. А чи знає вона, що одна з них повісила опудало єврея і сказала, що від таких людей потрібно позбавити Москву
Володимир Путін
«Ось пані федеральний канцлер згадала дівчат, які у в’язниці перебувають за виступ у церкві. А чи знає вона, що до цього одна з них повісила опудало єврея і сказала, що від таких людей потрібно позбавити Москву. Ми не можемо з вами підтримувати людей, які займають антисемітські позиції. Це була публічна акція в одному з найбільших торгових центрів. І на проблему потрібно дивитися з усіх боків», – заявив Путін.

Спотворений зміст акції

Путін не вперше згадує акцію гурту «Війна» 2008 року. Щоправда, як зазначають експерти, російський президент дещо спотворив зміст цієї історії.

І ще одна деталь, на яку звертають увагу спостерігачі: після довгої перерви і розмов про здоров’я Володимира Путіна нинішні його переговори з Анґелою Меркель по суті стали першою великою міжнародною зустріччю російського президента.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG