Доступність посилання

ТОП новини

Зміну влади в Грузії супроводжують арешти


Прем’єр-міністр Грузії Бідзіна Іванішвілі
Передача влади у Грузії після виборів відбулася мирно. Але нині політичну атмосферу розпалюють арешти серед високих посадовців Міністерства внутрішніх справ Грузії, яких звинувачують у різних злочинах, від перевищення службових зобов’язань до застосування тортур.

Нові керівники Грузії на чолі з новим прем’єр-міністром Бідзіною Іванішвілі стверджують, що йдеться про викорінення корупції в лавах правоохоронців, що загрузли у зловживаннях. Прихильники президента Міхеїла Саакашвілі говорять, що йдеться про масові політичні переслідування.

Нова влада відкрила кримінальне переслідування щодо близько десятка чиновників із Міністерства внутрішніх справ, яких звинувачують переважно у перевищенні службових обов’язків. Ці арешти кидають тінь на перший мирний перехід влади в історії незалежної Грузії після парламентських виборів, що відбулися понад місяць тому.

Представники нової влади, зокрема, новий міністр внутрішніх справ Теа Цулукіані, відкидають політичні мотиви у діях нової команди.
Ми повинні співпрацювати до наступних президентських виборів, доки президент Саакашвілі перебуває на своїй посаді
Марія Щур

«У жодному випадку не йдеться про політичне переслідування. Ми повинні співпрацювати до наступних президентських виборів, доки президент Міхеїл Саакашвілі перебуває на своїй посаді. І ми повинні співіснувати у політичному просторі, але це не означає, що злочини – минулі, нинішні чи майбутні – повинні залишатися непокараними», – сказала новий міністр.

Все вирішать суди

Після перемоги на парламентських виборах 1 жовтня коаліції «Грузинська мрія» бізнесмена Бідзіни Іванішвілі ключові позиції посіли представники його команди. Разом з тим до президентських виборів наступного року главою держави з широкими повноваженнями залишається президент Міхеїл Саакашвілі, а його партія зберігає хоч і меншість місць в парламенті, але значну.

На думку грузинських оглядачів, поки що дії нової влади користуються популярністю серед грузинського населення, яке хоче дієвого державного механізму, а не просто викриття поодиноких порушників на вищих державних щаблях.
Потрібна не помста, а справедливість
Шорена Шавердашвілі

«Йдеться про їхні передвиборні зобов’язання, і я думаю, що це – одна з найбільших вимог суспільства. Я думаю, що є значна частина людей, які просто хочуть помсти, але гадаю, що в суспільстві є також і усвідомлення того, що потрібна не помста, а справедливість», – зауважила в інтерв’ю Грузинській редакції Радіо Свобода редактор впливового журналу «Лібералі» Шорена Шавердашвілі.

Більшість незалежних оглядачів у Грузії вважаґ, що те, чи йдеться про політичну вендетту чи про справедливість, буде видно по тому, як відбуватиметься слідство і наскільки справедливими будуть суди. І тільки за цих умов, на їхню думку, можна буде далі говорити про мирний перехід влади.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

Дивитись коментарі (3)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG