Доступність посилання

ТОП новини

Виховна робота з депутатом, який зневажає своїх співгромадян


Архівне фото. З’їзд партії «Єдина Росія»
Напевне, ніхто в Росії не знав би депутата Державної думи Іллю Костунова, як не знають 90 відсотків обранців від правлячої «Єдиної Росії», якщо б він не висловився кілька днів тому абсолютно категорично щодо інтелектуального рівня росіян: навіть «найтупіший депутат є розумнішим за середньостатистичного громадянина».

Навряд чи варто шукати кращої цитати для характеристики справжнього ставлення до виборців з боку народного обранця – справжнього, а не плакатного. І можна було б сподіватися, що комісія з етики нижньої палати російського парламенту якось відреагує на ситуацію із Костуновим.

Комісія дійсно збиралась. І дійсно розглядала справу Костунова – але не у зв’язку із його висловлюванням на адресу співгромадян, а у зв’язку з образливими словами депутата на адресу відомого телеведучого Володимира Познера.

Познер дозволив собі не погодитись із методами, якими діяли на українській території російські силовики, які захопили у Києві опозиціонера Леоніда Развозжаєва. Костунов, у найкращих традиціях свободи слова по-путінськи, почав вимагати, щоб Познера негайно звільнили із сервільного Першого телеканалу.

Але однопартійці Костунова у цих словах колеги нічого неприємного і образливого не побачили. І у висловлюваннях щодо російського національного інтелекту – також.

Ніяких санкцій – ну хоча б для вигляду – проти депутата застосовувати не стали. «Комісія обмежилася обговоренням цього питання, рішення про притягнення до будь-якої відповідальності ми не ухвалили», – повідомив журналістам голова етичного «трибуналу» Володимир Пехтін. І нагадав, що «трапляються випадки, коли з великого інтерв’ю ЗМІ вириває окремі фрагменти, у зв’язку з чим спотворюється сенс всього інтерв’ю». Отакої!

Між тим, сенс – в тому, що самі депутати саме так ставляться до лохів-співгромадян, завдяки політичній аморфності і безвідповідальності яких вони отримують доступ до чудової годівниці.

Костунов – можливо, тому, що молодий і недосвідчений – просто сказав те, про що вільно, із почуттям власної обраності розмовляють в кулуарах Державної думи, Верховної Ради та інших псевдопарламентів на пострадянському просторі. І карати його нема за що – просто потрібно пояснити, щоб у майбутньому, при згадці про виборців, славив їхній інтелект, що дозволив їм обрати таких чудових депутатів. Як зазначив пан Пехтін, «виховна робота пройшла по повній програмі».

Віталій Портников – журналіст Радіо Свобода

Думки, висловлені в рубриці «Точка зору», передають погляди самих авторів і не конче відображають позицію Радіо Свобода
  • Зображення 16x9

    Віталій Портников

    Співпрацює з Радіо Свобода з 1991 року. Народився в 1967 році в Києві. Закінчив факультет журналістики МДУ. Працював парламентським кореспондентом «Молоді України», колумністом низки українських, російських, білоруських, польських, ізраїльських, латвійських газет та інтернет-видань. Також є засновником і ведучим телевізійної дискусійної програми «Політклуб», що виходить зараз в ефірі телеканалу «Еспресо». У російській редакції Радіо Свобода веде програму «Дороги до свободи», присвячену Україні після Майдану і пострадянському простору.

Дивитись коментарі (15)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG