Доступність посилання

ТОП новини

Українські олігархи окуповують Лондон? (Огляд преси)


Київ – Останні два роки український ринок газовидобутку провів у повній тиші: держава практично відмовилася від продажу прав розробки родовищ. Але цей штиль є лише ілюзією, оскільки, як стверджує тижневик «Коментарі», зараз права експлуатації нафтогазоносних покладів не продаються, а видаються. Фаворитами нового тренду є наближені до влади компанії, які в недалекому майбутньому зможуть заробити мільярди гривень на перепродажу родовищ, що дісталися їм задарма.

Чинна влада змушена судомно шукати шляхи наповнення державного бюджету, проблема дефіциту якого прогнозовано різко загострилася після завершення виборів. Однак, як стверджує «Український тиждень», закриття «офшорної дірки» на Кіпрі не вирішить проблем із бюджетом. Влада, яку контролює великий олігархічний капітал і яка служить його інтересам, ніколи не наважиться на повномасштабну детінізацію економіки, адже це б’є по останньому. Щонайбільше вона може вдаватися до таких ініціатив для латання дірок у держбюджеті за рахунок додаткового тиску на «чужий» бізнес. Стаття називається «Антиофшорна профанація».

Про те, як українські олігархи перетворюють столицю британської імперії на Конча-Заспу, розповідає тижневик «Кореспондент». Видання радить: щоб побачити, як живуть найбагатші українці, варто побувати в центрі Лондона. Центральна частина міста на березі Темзи зібрала вершки українського бізнесу: свої будинки або апартаменти тут мають мільярдери Віктор Пінчук, Рінат Ахметов і Геннадій Боголюбов. Останній, зокрема, поставив рекорд на місцевому ринку нерухомості, купивши особняк неподалік Трафальгарської площі за 277 мільйонів доларів. Заголовок статті – «Нові лондонські».

Про переселення, а фактично, про знищення «Магарача» – унікальної колекції вин, що зберігались в кримському селищі Відрадне – пише «Дзеркало тижня». За весь час її існування колекцію «Магарача» піднімали з історичного підвалу тільки один раз – коли в роки Другої світової теплоходом перевозили на Кавказ. Від кого й чого рятують тепер? Офіційна версія – від тріщин, які утворювалися в підвалі внаслідок будівництва навколо нього. Однак видання пов’язує виселення колекції вин із побудованою неподалік розкішною віллою, яку в народі називають «дачею Януковича». Стаття називається «Зачистка «Магарача».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG