Доступність посилання

ТОП новини

В опозиції кажуть, що легітимність парламенту під питанням


Фракція «БЮТ-Батьківщина» заявляє, що легітимність Верховної Ради України нового скликання залишається під питанням. Про це сьогодні від імені фракції на засіданні Погоджувальної ради заявив лідер фракції «БЮТ-Батьківщина» Андрій Кожем’якін.

«Ці вибори були нелегітимними з моменту незаконного ув’язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко й одного з лідерів Юрія Луценка», – сказав Кожем’якін.

За його словами, опозиція вважає за потрібне посилити політичний тиск на діючий режим в Україні. «Ми зробимо усе можливе, щоб фальсифікатори парламентських виборів були покарані і щоб наші товариші, які отримали законну перемогу на виборах в одномандатних виборчих округах, зайняли своє місце у Верховній Раді», – сказав Кожем’якін.

Крім того, за його словами, опозиція робитиме все, щоб Тимошенко і Луценко вийшли на волю.

Як заявив лідер фракції «БЮТ-Батьківщина», оголошені Центрвиборчкомом результати виборів не відображають справжнього вибору громадян. «Той результат, який оголосила ЦВК, – це результат системних фальсифікацій, підкупу виборців, використання адмінресурсу», – сказав він.

Також Кожем’якін заявив, що його фракція виступає категорично проти розгляду закону про перевибори і вимагає звіту у Верховній Раді Генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голови Центральної виборчої комісії і голови Верховного суду України про події, пов’язані з підрахунком результатів голосування на парламентських виборах.

На парламентських виборах 28 жовтня Центральна виборча комісія визнала неможливим встановлення результати виборів у п’яти одномандатних округах. Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Але в ЦВК заявили, що ця проблема має бути врегульована законодавчо, оскільки закон не передбачає такої підстави для проведення повторних виборів як неможливість встановити результати виборів.

Народний депутат фракції Партії регіонів Олександр Козуб зареєстрував у парламенті законопроект про перевибори в п’яти округах, депутат фракції «БЮТ-Батьківщина» Юрій Одарченко в альтернативному законопроекті пропонує провести на цих округах переголосування.

Дивитись коментарі (1)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG