Доступність посилання

ТОП новини

Україна ускладнює відносини зі США – Держдепартамент


Парламентські вибори в Україні стали кроком назад для демократії в Україні. Про це в ході брифінгу Гельсінської комісії у Вашингтоні заявили представники міжнародних організацій, які здійснювали аналіз виборів в Україні. Слухання проводилися у приміщення Конгресу у п'ятницю 16 листопада.

Директор Євразійської дивізії Міжнародного республіканського інституту Стівен Нікс відзначив, що держава не забезпечила рівних умов для кандидатів у депутати, сприяла провладним кандидатам та не дала виборцям впевненості у тому, що їхні голоси справді враховуються.

Заступник регіонального директора Євразійських програм Національного демократичного інституту Кейті Фокс закликала українську владу поважати волю виборців у спірних округах, де результати виборів досі не визначено.

Водночас присутній на брифінгу представник Державного департаменту США Томас Мелія зазначив, що за результатами виборів і партія влади, і опозиційні сили отримали меншу підтримку виборців, ніж на попередніх виборах. А це, на думку Мелії, свідчить про розчарування українців у політичних лідерах. Мелія також зазначив, що згортання демократії та вибіркові переслідування в Україні стають на заваді втіленню моделі відносин, які США хотіли би мати з Україною.

На брифінгу також був присутній конгресмен-республіканець Роберт Адергольт – член Гельсінської комісії та голова підкомітету Конгресу з питань національної безпеки. Коментуючи вірогідність запровадження санкції щодо осіб, винних у викривленні результатів виборів в Україні, конгресмен заявив:

«Вибори у США щойно закінчились. Президент Обама та його адміністрація звісно переглядатимуть свою політику, але мене особисто обнадіяло те, що на брифінгу були представники Держдепу та висловлювали слушні думки про Україну. Я переконаний, що чинна президентська адміністрація та Обама будуть приділяти Україні увагу та не лише забезпечать стабільність наших відносин, але і пересвідчаться, що країна вірна обраному демократичному напрямку розвитку», – заявив конгресмен Роберт Адергольт.

Член Гельсінської комісії додав, що зараз у Конгресі ніхто не думає про санкції щодо конкретних людей в Україні через порушення на виборах. Конгресмени хочуть проаналізувати повідомлення про порушення, побачити, що відбулось. Про санкції не йдеться – йде оцінка ситуації, зазначив Роберт Адергольт.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG