Доступність посилання

ТОП новини

Американські мільйонери-патріоти просять підняти їм податки


Білий Дім та Конгрес США вже до 31 грудня мають узгодити бюджет на 2013 рік. Однак позиції республіканців та демократів щодо фіскальної політики радикально відмінні.

Обама для вирішення бюджетної кризи наполягає на скасуванні податкових пільг для двох відсотків найбагатших американців. Республіканці ж виступають проти підвищення податків для всіх, замість того наполягаючи на урізанні витратних статей бюджету. А це в першу чергу означає значне скорочення соціальних програм в країні.

Експерти в той же час кажуть, що з понад 16 трильйонами національного боргу країна наблизилась до фіскального обриву. Поки сторони сперечаються, як вирішити проблему, із законодавцями у Вашингтоні зустрічались представники групи найзаможніших та найбільш патріотичних американців – організації «Мільйонери-патріоти».Минулого тижня вони буквально штурмували Капітолійський пагорб у намаганнях донести до законодавців та президента свій меседж: накладайте на нас вищі податки, ми здатні платити!

«Темпи зростання прірви між бідними та багатими у нас найбільші в усьому розвинутому світі», – кажуть вони.

Ці заможні американці підтримують політику президента Обами, який пообіцяв підняти податки для найбагатших американців, що дозволить уникнути бюджетної кризи. Так званий фіскальний обрив загрожуватиме підвищенням податків для всіх верств населення та серйозними урізаннями бюджету, якщо між республіканцями та демократами не буде досягнуто домовленості щодо фіскальної політики вже до 31 грудня.

Однак спікер Палати представників Джон Бейнер вже заявив, що не допустить підняття податків для найбагатших американців.

«Я опрацював механізм співпраці між обома партіями для того, щоб ми змогли уникнути і фіскального обриву, і підняття податків», – заявляє Бейнер.

Мільйонери-патріоти з Бейнером не погоджуються. Вони заперечують твердження республіканців, що підняття податків для найбільших роботодавців призведе до зменшення в Америці робочих місць. Так вважає, серед інших, Ті-Джей Злотніцький – виконавчий директор компанії з управляння інформаційними даними «Ай-Контрол системс».

«Коли я ухвалюю рішення, наймати людей на роботу чи ні, я керуюсь виключно бізнес-міркуваннями. Я відштовхуюсь лише від того, чи потрібно це моєму бізнесу, чи потрібно це моїм клієнтам, чи від збільшення штату покращиться мій бізнес. А скільки я особисто заплачу податків не має ніякого значення при прийнятті цих рішень», – запевняє Злотніцький.

Мільйонери кажуть, що натомість обтяження середнього класу вищими податками для закриття бюджетних дір лише призведе до поглиблення в країні кризи.

«Якщо ми втратимо середній клас, ми втратимо покупців. Так що ми зацікавлені мати потужний середній клас, який підтримується справедливою системою оподаткування та який є рушійною силою здорової економіки у довготривалій перспективі», – пояснює Френк Папітуччі, виконавчий директор компанії «НьюКомпасс Мобіліті».

Група «Мільйонери-патріоти» нараховує понад двісті членів по всій країні. Вони представляють широкий спектр галузей: від індустрії розваг до сфери технологій.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG