Доступність посилання

ТОП новини

Депутати не змогли продовжити мораторій на продаж землі


Верховна Рада відмовилася продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення до набуття чинності законом про обіг цієї землі. За ухвалення відповідного законопроекту в цілому проголосували 184 депутати при мінімально необхідних 226.

Законопроектом передбачалося перенести термін зняття мораторію на купівлю-продаж земельних ділянок сільгосппризначення, запланованого чинним законодавством на 1 січня 2013 року, до законодавчого врегулювання питання обігу цих земель.

Автор законопроекту, регіонал, представник Президента в парламенті Юрій Мірошниченко вказував у пояснювальній записці, що за цей час планується розробити дієвий механізм продажу і контролю над продажем земельних ділянок, що дасть змогу запобігти можливим зловживанням на ринку землі.

При підготовці законопроекту до другого читання профільний комітет врахував поправки депутатів, згідно з якими, незалежно від набуття чинності законом про обіг землі, мораторій на її продаж продовжувався до 1 січня 2015 року.

Однак під час обговорення законопроекту в сесійній залі депутати відхилили ці поправки, і на голосування в другому читанні винесли законопроект у редакції першого читання.
XS
SM
MD
LG