Доступність посилання

ТОП новини

У Раді не вистачило голосів для закону про навчання в дитсадках мовами нацменшин


Верховна Рада України не змогла ухвалити закон, що дозволяє навчання у дитячих садках мовами національних меншин.

На сьогоднішньому засіданні парламент розглядав законопроект, який пропонує запровадити можливість права вільного вибору батьками мови виховання дітей. У законопроекті пропонувалося встановити, що в Україні можуть створюватися дошкільні навчальні заклади із навчанням національною мовою або мовами нацменшин.

Також пропонувалося створювати групи в уже наявних дитсадках, де б проводилося навчання мовою меншини. За цей законопроект проголосували 222 народних депутати із необхідних 226.

Голосування за цим законопроектом викликало обурення депутатів фракції НУНС і «БЮТ-Батьківщина». Представники опозиції зазначали, що в разі ухвалення такі норми закону призведуть до того, що батьків будуть переконувати не навчати дітей в дошкільних закладах з українською мовою, що призведе до звуження використання української мови в дошкільних закладах.

Коли перший віце-спікер Адам Мартинюк запропонував переголосувати цей документ, депутати цих двох фракцій заблокували трибуну, вирвали мікрофон у Мартинюка. Однак, віце-спікер оголосив свою пропозицію про переголосування за проектом, але і він не набрав необхідної кількості голосів.

Коли депутати зрозуміли, що до цього питання парламент не повертатиметься, вони розблокували трибуну і президію й повернулися на свої місця в залі.
XS
SM
MD
LG