Доступність посилання

ТОП новини

Інваліди теж хочуть бути модними


Жінки на інвалідних візочках дефілювали на показі мод у Харкові
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:29 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Жінки на інвалідних візочках дефілювали на показі мод у Харкові

Харків – Українські інваліди мають проблеми зі зручним одягом. Люди з порушеннями опорно-рухового апарату змушені перешивати для себе придбаний на ринку одяг. А модельєри ігнорують специфічний сегмент ринку. Ініціатори проекту «Fashion шанс» мають на меті докорінно змінити ситуацію з одягом для людей із особливими потребами. В рамках соціального проекту модельєри з різних міст країни представляють одяг, що буде зручний для людей, які пересуваються на інвалідних візочках або користуються спеціальними протезами. Є перші пропозиції і для незрячих жінок та чоловіків, а також для людей зі серйозними проблемами постави.

На подіумі показів моди Kharkov Fashion Day сезону весна/літо 2013 моделі на інвалідних візочках представили колекцію суконь і костюмів для людей із вадами здоров’я. Це звичайні жінки, яким хочеться бути чарівними й модними, проте через проблеми з опорно-руховим апаратом їм годиться не всякий одяг від популярних брендів.

«У магазинах такого одягу нема. Це проблема», – розповідає тенісистка Ольга Підпружникова.

Тут, на презентації моди Ольга Підпружникова була у вечірньому костюмі чорно-коричневих тонів. Дизайнер врахувала побажання моделі – окремо надягається верх сукні і окремо низ. Для жінки, якій складно самостійно вбиратися, такий костюм-трансформер – просто знахідка. Ольга Підпружникова, яка з дитинства користується інвалідним кріслом, розповідає, що їй доводиться відмовлятися від спідниць, блузок та суконь із довгими чи пишними рукавами.

«При створенні одягу для людей, які пересуваються на інвалідних візочках, безумовно є своя специфіка. Наприклад, рукава можуть бути незручними для обертання коліс крісла. Спідниці – пишні, які, знов-таки, можуть становити незручність у пересуванні чи заплутуються у колесах візочка. Потрібно враховувати при пошитті одягу такий момент, що ця людина постійно сидить. А взагалі у повсякденні ми полюбляємо носити брюки», – розповіла про особливості гардеробу Ольга Підпружникова.

Український ринок одягу не орієнтується на потреби інвалідів

Люди із нестандартною статурою змушені шукати одяг на ринках, а потім перешивати під себе. Більш фінансово спроможні інваліди звертаються до ательє, але там не завжди готові прийти на допомогу клієнтам, які мають протези, у яких може бути викривлення хребта, ампутовані кінцівки, проблеми з пластикою, обмеженість у рухах. Модельєр харківського авторського ательє «Єва Fashion» Олександр Бебзюк визнає, що український ринок одягу не орієнтується на потреби інвалідів.
На одяг для людини з вадами здоров’я доводиться витрачати більше часу і через це майстри підвищують ціну
Олександр Бебзюк

«В ательє мало майстрів, які бажають возитися, бо в цих людей більші вимоги через певні фізичні вади. Пошив одягу в ательє – це конвеєр, а на одяг для людини з вадами здоров’я доводиться витрачати більше часу, і через це майстри підвищують ціну», – наголошує харківський дизайнер Олександр Бебзюк.

Дизайнери, принаймні ті, хто погоджується експериментувати для краси людей з особливими потребами, зауважують: це хибний стереотип, що одяг для інвалідів дорожчий у виробництві. Навпаки, для справжнього модельєра це мусить бути цікаво, адже тут можна проявити свою майстерність.

«Намагаємося дизайнерів переконати, що ця ніша не зайнята»

Ірина Наріжна, президент проекту «Fashion шанс» разом з однодумцями розшукує по всій Україні модельєрів, які погодяться створенням одягу боротися проти соціальної ізоляції інвалідів.

«Ми створюємо моду для високих людей, для низьких. У нас присвячуються журнали моди для повних людей… ось цими людьми ми опікуємося. А ті люди, які потребують щось приховати, щось підкреслити, ось цими людьми ми не займаємося. Наразі ми намагаємося молодих дизайнерів переконати, що ця ніша не зайнята, тут може скластися успішний бізнес», – висловлює сподівання Ірина Наріжна.

Автори проекту «Fashion шанс» оголосили конкурс серед українських дизайнерів на створення зручного одягу і взуття для людей з особливими потребами. Голосування за представлені моделі триває на спеціальному сайті «Fashion шанс», а підсумки прем’єрної акції підбиватимуть у січні. Тут власники бутиків, представники взуттєвих марок та виробники брендового одягу можуть вперше представити свої розробки для українських інвалідів, бо наявність пандуса при крамниці – це ще не повний прояв турботи про людей із особливими потребами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG