Доступність посилання

ТОП новини
18 листопада 2019, Київ 04:09

Частина Поштового будинку вже провалюється – Бригинець


Київ – У Києві через реконструкцію Поштової площі руйнується пам’ятка історії та архітектури – Поштовий будинок. Історичні експонати, які, ймовірно, залишилися всередині, – під загрозою. Про це Радіо Свобода заявив голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець. Натомість столична влада та головний архітектор Києва в один голос говорять, що ситуацію передбачити було неможливо і що Поштовий будинок уже рятують.

Поштовий будинок (або Поштова станція, Станційний будинок) – це одноповерхова будівля у стилі класицизму. Ця пам’ятка історії та архітектури розташована в Києві на Поштовій площі. Поштовий будинок звели у 1853-1865 роках як головну будівлю комплексу подільської поштової станції. І це єдина споруда комплексу, що збереглася до нашого часу.

Із початком реконструкції Поштової площі у травні цього року пам’ятка просто тріщить по швах, розповідає голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець.

«Сьогодні одна частина будинку, яка ближче до Дніпра, почала провисати. Є тріщини. Вона провалюється. Швидше за все, це відбувається не просто від механічного руху, який є навколо будинку, а й зі зміною руху ґрунтових вод. Тим паче, що біля Володимирського узвозу виявлені ознаки зсуву. Більше того: заблоковані дренажні стоки, які є в схилах. Таким чином, є небезпека того, що в районі Поштової площі буде накопичуватися вода, і саме ця вода, як зрозуміло із зовнішніх ознак, бо провести повноцінне дослідження я не можу, – рух води і підмиває будиночок», – говорить Олександр Бригинець.

Ніхто не очікував, що він дасть тріщини – Попов

Всередину будиночка Олександру Бригинцю потрапити не вдалося й у нього немає ніякої інформації про те, чи всі історичні експонати звідти вивезли. А через підмокання фундаментів Поштового будинку під загрозою опинилися історичні експонати – зокрема дві печі ХVІІІ століття, які були перенесені до музею з урочища «Гончари-Кожум’яки». У разі замокання цегла-сирець, з якої вони зроблені, перетвориться в безформні глиняні об’єкти.

Голова Київської міської державної адміністрації Олександр Попов сказав Радіо Свобода, що ситуація уже під контролем. «Ніхто не очікував, що він (Поштовий будинок – ред.) дасть тріщини, тому, безумовно, зараз на те, що відбулося, реагують фахівці. Ми виконаємо всі їхні вимоги, укріпимо фундамент. Робляться роботи з укріплення і проект з укріплення. Тобто, цей будинок буде однозначно посилений частиною фундаментів, конструкцією», – сказав він.

Олександр Попов про укріплення Поштового будинку
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:56 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Посилюють фундамент прогресивним методом – Целовальник

Над посиленням фундаменту будівельники уже працюють, уточнює головний архітектор Києва Сергій Целовальник. За його словами, за будівництвом наглядали і передбачити руйнування Поштового будинку було дуже важко.

«Це реальні факти із ситуації, коли будуються на мільйони кубів ґрунту, який вибирають. Сьогодні проводиться посилення фундаменту, це робиться прогресивним методом – без руйнування, зсередини. Палі – 10-14 метрів, із
10-сантиметрового діаметру трубами, набірними. І будівля буде в належному стані. Крім того, навколо цієї будівлі буде поставлене пальове огородження, яке законсервує ґрунт, що перебуває під ним, і будинку нічого загрожувати не буде», – поінформував Целовальник.

Сергій Целовальник про укріплення Поштового будинку
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:37 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Головного архітектора Києва Поштовий будиночок не вражає

Головний архітектор Києва також додав, що його не вражає нинішній вигляд Поштового будинку – після реставрації в 70-ті роки, оскільки він не відповідає історичному вигляду. Чи означає це, що пам’ятку будуть реставрувати? Сергій Целовальник цього не уточнив.

Наразі Поштову площу перекрито через будівельні роботи. А завершити їх планують у травні 2013 року, до Дня Києва. Вартість реконструкції усієї Поштової площі, за останніми даними, коштуватиме Києву півмільярда гривень. Тим часом деякі фахівці кажуть, що остаточний проект реконструкції досі не затверджений.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG