Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїль – «Хамас»: перемир’я оголосили передчасно


Палестинський хлопчик біля зруйнованого будинку у південній частині Смуги Гази
На Близькому Сході досі не досягнуто домовленостей про припинення вогню між палестинськими бойовиками організації «Хамас», які господарюють у смузі Газа, та Ізраїлем. Інтенсивні переговори тривають у Каїрі, столиці Єгипту, за участі єгипетського президента Мохаммеда Мурсі. Перемир’я вже було оголосили, але, як виявилося, передчасно. Тим не менше, дипломати сподіваються на успіх.

Учасники переговорів поки що не змогли домовилися про припинення вогню. Можливо, причина в тому, що переговори не є прямими, а відбуваються через посередників.

Однак ці переговори й не могли бути прямими: «Хамас» не визнає права Ізраїлю на існування, а США, Ізраїль та Європейський Союз вважають «Хамас» терористичною організацією. Так чи інакше, ця організація є добре озброєною потугою.

«Хамас» обстрілює Їзраїль ракетами – 700 їх впало на Ізраїль лише цього року. Ізраїль відповідає авіаударами по стратегічно важливих центрах у Смузі Гази.

Напередодні лунали заяви, нібито через посередників вдалося домовитися про припинення вогню. Представник «Хамасу» у Каїрі Айман Тага запевнив журналістів, що перемир’я стане чинним опівночі 20 листопада. Натомість в ізраїльському уряді заявили, що оголошення про близьке перемир’я було передчасним. Ізраїльський прем’єр Біньямін Нетаньягу сказав у Єрусалимі, що його країна дотримуватиме умов припинення вогню лише на партнерських засадах.

Клінтон у Каїрі намагатиметься допомогти

Невідомо, які саме розбіжності звели нанівець вже нібито досягнуту домовленість. Оглядачі наводять заяву ізраїльського лідера. «Якщо ми прирівнюємо жертв терору до випадкових жертв внаслідок законної операції проти терористів, то така фальшива паралель означатиме перемогу терористів», – сказав Нетаньягу.

Тим часом до Каїра прибула державний секретар США Гілларі Клінтон – очевидно, сподіваючись зрушити переговори з мертвої точки. На шляху до Каїра пані Клінтон зупинилася в Єрусалимі й зустрілася з Нетаньягу, запевнивши його у тому, що Ізраїль має право на самозахист і що США підтримують його у цьому конфлікті. Аналогічну заяву зробив напередодні президент США Барак Обама.

«Відданість Америки справі безпеки Ізраїлю тверда й непорушна. Саме тому ми вважаємо за необхідне розв’язати ситуацію в Газі», – заявила Гілларі Клінтон. Вона наголосила, що обов’язковою умовою домовленості має бути припинення ракетного обстрілу території Ізраїлю.

На думку Чарльза Краутгаммера, коментатора газети The Washington Post, президент Єгипту Мурсі може вплинути на «Хамас», бо на карті – щорічна допомога США Єгиптові обсягом понад 2 мільярди доларів. «Мусульманське братство», яке висунуло Мурсі кандидатом у президенти Єгипту, є ідеологічно близькою «Хамасу» ісламістською організацією.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG