Доступність посилання

ТОП новини

У Нью-Йорку школяркам роздають оральні контрацептиви


Можна без перебільшення сказати, що на другий термін президента Барака Обаму переобрали жінки. Загалом у країні 55% американок віддали свої голоси за чинного президента. Обамі вдалося переконати жінок, що він краще відстоюватиме їхні права, ніж його опонент, республіканець Мітт Ромні.

Обама зокрема пропагує – як спосіб боротьби з абортами – поширення безкоштовних протизаплідних засобів. Це проблема, яка особливо гостро стоїть серед підлітків у великих містах. Кожного року у Нью-Йорку вагітніють понад 70 тисяч дівчат віком до 17 років. Тож чимало державних шкіл міста підтримують програму, за якою підлітків забезпечують контрацептивами та вчать правилам безпечних статевих стосунків вже з 14-річного віку. Утім, чимало батьків цим незадоволені.

Кожного року у Нью-Йорку народжують понад дві з половиною тисячі дівчат віком до 18 років. Багато з них одразу залишають навчання. Тому минулого року офіційні особи започаткували програму, яка пропонує гормональні контрацептиви школяркам у тринадцяти школах, де зареєстровано найбільшу кількість вагітностей. Презервативи у школах пропонують уже давно, але не ін’єкції препаратів «Депо-Провера» чи «План-Б», які приймають після незахищеного статевого акту.

Мер Нью-Йорка Майкл Блумберґ вважає, що така програма необхідна. «Гарні новини у тому, що нам таки вдалося дещо приборкати підліткову вагітність та знизити її за останні десять років на 25%. Погані новини – дівчата досі вагітніють у дуже ранньому віці», – каже він.

Мішель Гендельман – сестра-акушерка та мати двох дівчат шкільного віку. Вона каже, що місто захищає право підлітків на контрацепцію та аборти без згоди на це батьків. «Вони мають право отримати безкоштовну та конфіденційну допомогу, а це запобігає розповсюдженню інфекцій. Вони можуть пройти аналіз на ВІЛ-СНІД та захистити себе від небажаної вагітності», – зазначає вона.Батьки можуть не дозволити своїм дітям брати участь у програмі. Щоправда, як каже голова Батьківського комітету Нью-Йорка Мона Дейвідс, більшість батьків навіть не знають про її існування. «Мер Блумберґ та міністерство освіти не можуть позбавляти нас права не дозволяти власним дітям приймати гормональні ліки без нашого відома та дозволу», – заявляє Дейвідс.

Вона вважає, що в школах дітям без дозволу на те батьків не повинні давати навіть аспірин. Щодо контрацептивів, каже вона, то не варто забувати про їхній довготривалий ефект на репродуктивну функцію жінки.

Натомість Гендельман каже, що гормональні засоби не становлять загрози для здоров’я. «Вони не містять естрогену, тому не викликають закупорки судин. Небезпечних побічних ефектів просто нема. А от рання вагітність насправді є загрозою для здоров’я», – стверджує вона. Самі ж школярі у своїх думках із цього приводу розділилися.

Мона Дейвідс натомість вважає, що існують кращі шляхи попередити підліткову вагітність. «Якщо мер Блумберґ насправді дбає про наших дітей та хоче боротися з підлітковою вагітністю, він повинен вкладати гроші у наші державні школи, він повинен наповнити коштами шкільні бюджети, щоб нашим дітям пропонували позашкільні заняття та різноманітні програми», – наголошує голова Батьківського комітету Нью-Йорка.

Дейвідс каже, що її організація має намір подати позов проти адміністрації з вимогою зробити батьківській дозвіл обов’язковим при наданні школярам контрацептивів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG