Доступність посилання

ТОП новини

У Азарова і Медведєва залишилися невирішені питання


Москва – Глава російського уряду Дмитро Медведєв назвав візит свого українського колеги Миколи Азарова до Москви, що відбувся у середу, «швидко підготовленим і ефективним». Раніше повідомляли, що Азаров має обговорити з Медведєвим питання співпраці в енергетиці. Але, як передають інформаційні агентства, мова йшла, в основному, про Митний союз.

Заяви окремих представників Кабінету Міністрів України про те, що приєднання Києва до Митного союзу було б незаконним, не є офіційною позицією української влади, зазначив Прем’єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи переговори зі своїм російським колегою Дмитром Медведєвим. Думку про незаконність можливого входження України до Митного союзу раніше висловив перший віце-прем’єр України Валерій Хорошковський.

«З економічної точки зору ми не можемо закрити ту історію співпраці, яка існує в економічній сфері з нашими східними партнерами. Що стосується питання вступу, ще раз хочу зазначити, що це поза законом на сьогоднішній день», – зауважив Хорошковський.

На заклик Медведєва до українського уряду визначитися зі ставленням до
Митного союзу, Азаров відповів, що «не треба видавати думки окремих міністрів за думку всього уряду».

Росія допускає велику політичну помилку щодо України – експерт

Експерти зазначають, що питання співпраці в енергетиці і вирішення газового питання російська сторона пов’язує зі вступом України до Митного союзу. Керівник Центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктор Мироненко називає це політичною помилкою з боку Росії.

«Україна в дуже важкій економічній ситуації. Особливо в бюджетній. Платити кожен місяць практично мільярд доларів за споживаний газ – це абсолютно не посильно. І наскільки я знаю, принаймні в планах українського уряду в найближчі місяці, роки рішуче скорочення придбання газу у Російської Федерації. У російської сторони є одна обов’язкова умова, досить категорична: питання зниження ціни на газ може розглядатися тільки в разі згоди України приєднатися до Митного союзу. З моєї точки зору, це велика помилка російської політики. Ну, а Україна просто повинна шукати якісь шляхи виходу з цього», – зазначив Віктор Мироненко.

Москві важливо зрозуміти, в якому напрямку спрямовані погляди суспільства, істеблішменту, керівництва України, сказав під час переговорів Дмитро Медведєв. «Наші відносини з Україною настільки багатопланові, що ми можемо зустрічатися щотижня і все одно залишаться запитання», – додав прем’єр Росії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG