Доступність посилання

ТОП новини

Опозиція може відмовитися від посад у новій Верховній Раді – Сас


Київ – У четвер, 22 листопада, майбутні фракції Верховної Ради сьомого скликання можуть потрапити у першу конфліктну ситуацію, вважають в опозиції. Саме на цей день призначене перше засідання підготовчої депутатської групи, яка має організувати сесію новообраного парламенту, а також домовитися про розподіл комітетів та керівних посад. У Партії регіонів запевняють, що ці питання будуть вирішені до першого засідання нової Верховної Ради. Опозиційні ж депутати переконують, що більшість спробує не допустити їх до керівництва комітетами, що мають функції контролю за владою.

Об’єднана опозиція «Батьківщина», а також партії УДАР та «Свобода» мали б відмовитися від участі у розподілі керівних посад Верховної Ради, якщо Партія регіонів не погодиться, щоб комітети з контрольними функціями очолили представники опозиції. Про це заявив у коментарі для Радіо Свобода член підготовчої групи від БЮТБ Сергій Сас. За його словами, опозиційні депутати мають очолювати у першу чергу ті парламентські комітети, які контролюють бюджетний процес.

«Владу у найближчій перспективі чекають непрості часи, тому вона має бути зацікавленою у конструктивній роботі, у парламентському контролі. Якщо вона готова до такої співпраці, то може бути надія на конструктив. Якщо будуть інші сценарії: передавити, перекупити, залякати – це призведе до негативних наслідків», – вважає Сас.

Сергій Сас припустив, що представники провладної більшості не дослухаються до точки зору опозиції і намагатимуться не дати їй дієвих інструментів контролю.

Розподіл комітетів буде готовий до 14 грудня – Єфремов

У парламентській більшості поки не кажуть, на які посади та комітети претендують, а що готові віддати опозиції. Член підготовчої групи від Партії регіонів, керівник фракції цієї політичної сили Олександр Єфремов запевнив лише, що до початку роботи Верховної Ради сьомого скликання ці питання будуть вирішені.

Ми зобов’язані провести перше засідання Верховної Ради не пізніше 14 грудня цього року. Саме до цього періоду у нас мають бути готовими до формування всі структури Верховної Ради
Олександр Єфремов
«Ми зобов’язані провести перше засідання Верховної Ради не пізніше 14 грудня цього року. Саме до цього періоду у нас мають бути готовими до формування всі структури Верховної Ради, зокрема, комітети. Що стосується підготовчої групи, то у нас є 12 людей. Туди входять Азаров, Тігіпко, Клюєв, Єфремов та кілька людей, що пройшли по мажоритарних округах», – зазначив Єфремов.

Підготовча група також має вирішити, як розсадити депутатів у залі. На засідання від майбутніх фракцій делегували по одному представнику від кожних 15 депутатів. Ця підготовча група також має розпочати першу сесію Верховної Ради України сьомого скликання, а якщо затягнеться процес обрання президії, то і тимчасово перебрати на себе її повноваження.
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG