Доступність посилання

ТОП новини

Вісім мусульманських країн зібралися на саміт у Пакистані


Біля палацу президента Пакистану в Ісламабаді, де відбувається саміт, обмежують рух транспорту, 22 листопада 2012 року
Керівники або чільні представники восьми провідних мусульманських держав світу зібралися сьогодні у столиці Пакистану Ісламабаді на одноденний саміт, головна мета якого була заявлена як економічна – розвиток зв’язків, торгівлі і співпраці. Як очікують, значну увагу приділять також політичним питанням – становищу у Смузі Гази і в Сирії.

Президент Єгипту Мохаммед Мурсі останньої миті скасував свою участь, щоб зайнятися втіленням перемир’я у Смузі Гази, про яке домовилися вчора за його посередництва й із гарантіями Єгипту; його країну представляє віце-президент Махмуд Меккі. У саміті беруть участь президенти Пакистану Асіф Алі Зардарі, Ірану Махмуд Ахмадінеджад, Індонезії Сусіло Бамбанґ Юдойоно і Нігерії Ґудлак Джонатан. Від Туреччини прибув прем’єр-міністр Реджеп Тайїп Ердоган, від Малайзії і Бангладеш – представники нижчого рівня.

Саміт завершує чотириденний економічний форум цих країн, відомих за англійським скороченням D-8, який почався в Ісламабаді в понеділок. Мета об’єднання – збільшити обсяг торгівлі між ними з нинішніх 130 мільярдів доларів на рік до 507 мільярдів доларів 2018 року.

Групу D-8 (Developing 8) створили 1997 року задля зміцнення економічних зв’язків між економіками мусульманського світу, що розвиваються.
XS
SM
MD
LG