Доступність посилання

ТОП новини

Чи битимуться в парламенті свободівці з комуністами? (Огляд преси)


Парламентські вибори дали старт президентській кампанії. Експерти називають основними кандидатами на цю посаду чинного главу держави Віктора Януковича та лідерів партій, що подолали 5-відсотковий бар’єр на виборах до Верховної Ради – Арсенія Яценюка, Віталія Кличка, Олега Тягнибока, Петра Симоненка. У боротьбу за крісло президента може втрутитись Юлія Тимошенко – якщо на той час буде на волі й матиме право брати участь у перегонах. Можливо, з’явиться хтось, хто поки що перебуває в тіні – як позаторік за кілька місяців із нуля до 13% зріс рейтинг Сергія Тігіпка. Як переконує «Газета по-українськи», у другому турі Віктор Янукович програє. Врятувати чинного президента зможуть хіба що Симоненко чи Тягнибок.

Вони вважають один одного антиподами. Їх партійні програми спрямовані один проти одного: КПУ вимагає заборони пропаганду «Свободою» націоналізму, а «Свобода» вимагає заборони комуністичної ідеології та Компартії. У грудні вони вперше зійдуться разом у парламенті. Чого чекати від цієї зустрічі та майбутньої співпраці у Верховній Раді? Обидві сторони запевнили журналістів газети «Сегодня», що на силові методи боротьби з опонентами не налаштовані. Заголовок статті «Будуть проблеми? Всі в спортзал!».

Головний ресурс, який Україна втратила за 21 рік незалежності і продовжує втрачати щоденно, – це час. Тоді, коли інші країни, маючи приблизно однакові з Україною стартові можливості на початку 1990-х, пішли далеко вперед, Україна борсається на місці. І намагається розв’язати питання, на які давно треба було дати відповіді. Наприклад, мови, історичної пам’яті, культури тощо. Ностальгію нарешті треба залишити в минулому, потрібно вирішувати конкретні проблеми – як і що треба змінювати? З деякими міркуваннями на цю тему газета «День» знайомить у статті «Невикористана енергія».

Про кінець світу, який супроводжуватиметься зникненням електроенергії і навіть звуку (!), вже з'явилися цілі «журналістські дослідження». Один із центральних телеканалів навіть відрядив до Мексики кореспондента, щоб той розпитав у племені майя (з легкої руки якого людство й отримало «пророцтво»), що ж станеться 21 грудня. Олії у вогонь підлило те, що нащадки індіанців й самі точно не знають, буде кінець світу за кілька тижнів чи ні. Українські астрологи у цьому питанні категоричні – «кінець світу – це повна нісенітниця». Докладніше з їхніми твердженнями знайомить газета «Голос України».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

Дивитись коментарі (29)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG