Доступність посилання

ТОП новини

В Україні ніколи не буде 35% виправдальних вироків – експерт


Петро Андрушко
Кількість виправдальних вироків в Україні ніколи не зросте з нинішніх 0,2 відсотка до 35%. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив Петро Андрушко, професор, завідувач кафедри кримінального права і кримінології Київського Національного університету імені Тараса Шевченка. За його словами, це пов’язано із застосуванням закону в Україні.

«Застосування закону – це його тлумачення, це його розуміння досудовим слідством, слідчим, прокурором і судом. Так от, розуміння закону – чи збігається воно з внутрішнім переконанням судді, інших осіб, які застосовують закон, чи обумовлене якимись іншими чинниками те рішення, яке ухвалюється? І тут я звернув би увагу на те, що та цифра, яка називалася, про 0,2% виправдальних вироків, ніколи в Україні не буде 35%. Це лише побажання», – сказав Андрушко.

Раніше сьогодні в інтерв’ю агенції «Інтерфакс-Україна» радник Президента України – керівник Головного управління Адміністрації Президента з питань судоустрою Андрій Портнов заявив, що дія нового Кримінального процесуального кодексу дозволить до 35% збільшити виправдальні вироки в Україні – з нинішніх 0,2%.

Новий Кримінальний процесуальний кодекс набув чинності 20 листопада.
XS
SM
MD
LG