Доступність посилання

ТОП новини

У 1932–33 роках від голоду померло щонайменше 6,5 мільйонів українців – Марочко


У 1932–33 роках від штучного голоду померло 6,5 мільйонів українців – Марочко
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:10:26 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ
В Україні за 22 місяці 1932–33 років від штучно влаштованого сталінським режимом голоду померло від 6,5 до 10 мільйонів українських селян. Такі цифри назвав у програмі «Ми Разом» голова Всеукраїнської асоціації дослідників голодоморів в Україні Василь Марочко.

«Я спираюся на дані перепису 1926 року, але з розрахунками відомого статиста Арсена Хоменка тих років, який підрахував загальну кількість сільського населення – по кожній сільській раді, у кожному селі. Друге джерело: доповідні записки ГПУ, адже саме вони знали, що відбувається на місцях і мали інформацію про жертви. Третє джерело – статистичні довідники про порайонну кількість населення за 1932–33 роки», – повідомив дослідник.

Окрім того, є спеціальні шифрограми Сталіна, які вказують про справжні наміри тогочасного керівника Радянського Союзу щодо українського селянства, сказав він.

Василь Марочко стверджує, що порівняння даних із цих джерел вказує, що голод було влаштовано на території, де проживало 24,5 мільйони людей. А керівники ГПУ вказували у своїх доповідних записках від 30% до 50% смертності. Тож цілком очевидно, що від штучного голоду померло від 6,5 до 10 мільйонів людей, заявляє дослідник.

Чверть районів України були занесені на так звані «чорні дошки», що означає «колективний смертний вирок» усім жителям. «Це була повна блокада й приречення на голодну смерть», – пояснює історик.

Тепер «треба досліджувати по районах. І ми це зробимо», – сказав голова Асоціації дослідників Голодомору Василь Марочко.

Історики готують до друку Енциклопедію Голодомору в Україні.

Дивитись коментарі (4)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):
XS
SM
MD
LG