Доступність посилання

ТОП новини

У Сирії назвали провокацією прохання Туреччини до НАТО про протиракетну оборону


Установки Patriot уже бували в Туреччині на навчаннях НАТО. На фото 2003 року – нідерландський Patriot на віськовому летовищі в Діярбакирі.
Сирія засудила в п’ятницю нещодавнє прохання Туреччини до НАТО надати установки протиракетної оборони для захисту турецько-сирійського кордону.

Як повідомило державне телебачення Сирії, в Міністерстві закордонних справ країни це прохання назвали «провокаційним кроком».

Це була перша реакція Сирії на звернення Туреччини до НАТО.

Також у п’ятницю Росія, яка вже критикувала це звернення, повторила свою критику. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров також заявив, що виконання запиту Туреччини загрожує втягнути Північноатлантичний союз у сирійський конфлікт.

У НАТО в середу повідомили, що Туреччина, яка є членом Північноатлантичного союзу, офіційно звернулася з проханням до НАТО розмістити на її території ракетні установки протиракетної і протиповітряної оборони Patriot для захисту від обстрілів із території сусідньої Сирії. Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен запевнив, що це прохання розглянуть без зволікань. Як виглядає, його схвалять.
XS
SM
MD
LG