Доступність посилання

ТОП новини

Чи будуть люди в Україні у 2030 році?


Київ – Україна посіла 78-е місце у рейтингу країн, де найкраще народитися. Про це повідомляє британська аналітична служба Economist Intelligence Unit, яка дослідила економічні, політичні, географічні та інші умови у 80 країнах світу. Утім, місцеві експерти вважають, що Україна має значно більше потенціалу для розвитку, ніж вважають закордонні укладачі рейтингу.

Для складання рейтингу були враховані 11 показників, серед яких – внутрішній валовий продукт держав, тривалість життя, політична свобода, забезпеченість роботою, клімат і гендерна рівність. Також у досліджені враховувалися економічні прогнози на 2030 рік, коли дитина, яка народжена 2013 року, досягне повноліття.

Україна у цьому рейтингу посіла лише 78-е місце. За даними Economist Intelligence Unit, гірше, ніж в Україні, народжуватися лише у Кенії та Нігерії.

Через 20 років наш ВВП може збільшитися у 3 рази – Устенко

Утім, виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко у коментарі для Радіо Свобода припустив, що при укладанні рейтингу могли не врахувати низку особливостей. Економіки, що розвиваються, у найближчі 20 років матимуть значно більше шансів на зростання, ніж давно сформовані, а Україна є однією з таких, наголосив експерт.
Через 20 років наш ВВП щонайменше може збільшитися у 3 рази
Олег Устенко

«Якщо мова йде про терміни 5, 10, 20 років, то тут, безсумнівно, будуть зміни на краще. Темпи економічного зростання, які може показувати Україна, будуть, щонайменше, 7 відсотків. Якщо мова йде про семивідсоткове зростання, то це означає, що через 20 років наш ВВП щонайменше може збільшитися у 3 рази. Я гадаю, що з цієї точки зору тут не так усе й погано», – сказав Устенко.

У нас буде продукуватися спадкова бідність – Макарова

Водночас, більшість українських сімей мають лише двох дітей, і, відповідно, кількість населення скорочуватиметься й надалі, зауважила в розмові з Радіо Свобода заступник директора Інститути демографії та соціологічних досліджень Олена Макарова. На її думку, серед основних причин невисокого рівня народжуваності в Україні – те, що тут дуже важко підвищувати свій соціальний статус.
Є побоювання, що частина сімей народжують дітей заради допомоги
Олена Макарова

«Народжуваність у нас зараз має тенденції до збільшення. Але переважно це відбувається за рахунок збільшення допомоги при народженні дитини, яка від 1995 року зросла у десятки разів. Є побоювання, що частина сімей народжують дітей заради цієї допомоги. Є побоювання, що переважна кількість дітей буде сконцентрована саме у бідних сім’ях, тоді у нас буде продукуватися спадкова бідність», – зазначила Макарова.

Утім, на думку Олени Макарової, територія України, через своє вигідне географічне розташування ніколи не опустіє завдяки іммігрантам. А вже від політики держави залежатиме, чи стануть вони українцями, чи змінять традиції та культуру країни.

Тікати з однієї країни в іншу – не вихід – майбутня мама

Із цим згодна і киянка Гаяне, яка очікує пологів у першій половині наступного року. Вона вірменка за походженням, але своє майбутнє, як і майбутнє своєї дитини, пов’язує з Україною.
Я народилася в Україні і вважаю, що місце моєї дитини саме тут, де я народилася

«Я народилася в Україні і вважаю, що місце моєї дитини саме тут, де я народилася. Ніхто не знає, де буде краще. Тікати з однієї країни в іншу – то не є вихід. Загалом, я гадаю, це залежить від мого матеріального стану, але ми з чоловіком робимо усе, щоб він був гідним. Якщо працювати, то можна мати гідне майбутнє для своїх дітей», – сказала Гаяне.

Найкращим місцем, де можна народитися, за рейтингом Economist Intelligence Unit, є Швейцарія, одна з найбагатших країн світу. Половина з топ-10 – країни Європи: Швеція, Данія, Нідерланди, Норвегія. До десятка найкращих увійшли також Австралія, Сінгапур, Нова Зеландія, Канада та Гонконг.

Експерти організації зазначили, що при складанні рейтингу «щиро намагалися виміряти, яка країна забезпечить найкращі можливості для здорового, безпечного і благополучного життя в найближчі роки».
  • Зображення 16x9

    Дмитро Баркар

    У журналістиці з 1995 року. Працював регіональним кореспондентом BBC-Україна. З 2008 року – парламентський кореспондент радіо Ера-FM. З 2010 року –  на Радіо Свобода (кореспондент, редактор та ведучий програм). Основна тематика: політичні події та аналіз.

Дивитись коментарі (9)

Залиште свій коментар (він буде опублікований після модерації):

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG