Доступність посилання

ТОП новини

У Пакистані сталися нові напади на шиїтів, є жертви


Пакистанські шиїти на процесії з самобичуванням на пам’ять про мученицьку смерть імама Хусейна, ілюстраційне фото (Ісламабад, 24 листопада 2012 року)
У Пакистані не менш як п’ять людей загинули в неділю внаслідок вибуху на шляху процесії мусульман-шиїтів на північному заході країни, у провінції Хайбер-Пахтунхва.

Унаслідок цього вибуху в місті Дера-Ісмаїл-Хан також поранені 17 людей.

Лише попереднього дня, в суботу, в цьому ж місті загинули ще не менш як сім людей, теж унаслідок вибуху біля місця зібрання шиїтів.

Цими днями шиїти, які є в Пакистані меншиною, вшановують роковини загибелі одного з провідних історичних діячів ісламу, в першу чергу його шиїтської течії, імама Хусейна ібн Алі ібн Абі-Таліба, онука засновника ісламу пророка Магомета, в битві при Кербелі в сучасному Іраку 680 року. Ці жалобні церемонії пов’язані з днем Ашура, 10-м днем місяця мухаррама за мусульманським місячним календарем; цього року він припав на 24 листопада.

В очікуванні на ймовірні теракти влада Пакистану повідомляла, що перериває на ці дні надання послуг мобільного зв’язку в багатьох місцевостях, де очікувалися зібрання шиїтів, щоб перешкодити можливим нападникам координувати свої дії чи й дистанційно підривати вибухові пристрої за допомогою мобільного зв’язку.
XS
SM
MD
LG