Доступність посилання

ТОП новини

Штати Колорадо і Вашингтон дозволили курити марихуану всім охочим


6 листопада мешканці американських штатів Колорадо та Вашингтон обрали не лише президента. Вони також проголосували за легалізацію вживання марихуани не в медичних цілях. На імплементацію відповідних законів піде немало часу. Законодавці спочатку повинні визначити правила закупівлі, продажу, доставки та оподаткування. Деякі правоохоронці у сфері накоторгівлі кажуть, що прийняті закони, які не відповідають федеральним нормам, не витримають випробування часом.

Для тих, хто підтримує легалізацію марихуани, сталася історична подія. Штати Колорадо та Вашингтон узаконили посідання та продаж марихуани дорослим для споживанням не в медичних цілях. Однак, закони обох штатів ідуть в розріз з федеральними нормами.

«Мешканці Колорадо та Вашингтона вирішили взяти справу у власні рук. Вони пересвідчились, що політика заборон виявилась неефективною», – каже директор з комунікацій організації «Проект Регулювання вживання марихуани» Морґан Фокс.

Критики існуючих сьогодні обмежень стосовно марихуани стверджують, що заборона, сама по собі, ніколи не зупиняла нікого від її вживання, а переслідування порушників у судовому порядку та утримання їх за ґратами лише обтяжує місцеві бюджети. За даними ФБР, кожного року за посідання марихуани арештовується близько 750 тисяч осіб, що коштує казні понад 40 мільярдів доларів.

З подібними емоціями ми спостерігали за тим, як у свій час країна відмовлялась від заборони на алкоголь. Всі тоді насправді усвідомлювали, що сама по собі заборона була неефективною, та лише завдала шкоди
Джазмін Тейлор
Один з керівників Альянсу з фармацевтичної політики Джазмін Тейлор порівнює заборону на вживання марихуани із забороною на алкоголь у 20-их роках. «З подібними емоціями ми спостерігали за тим, як у свій час країна відмовлялась від заборони на алкоголь. Всі тоді насправді усвідомлювали, що сама по собі заборона була неефективною, та лише завдала шкоди».

Через день після виборів, Міністерство юстиції США повідомило, що переглядає результати волевиявлення виборців та від коментарів поки що утрималось. Втім в офіційній заяві відомства йдеться, що федеральні норми у цій сфері застосовуватимуться і надалі.

Експерти кажуть, що застосування федеральних законів може поставити адміністрацію Обами у незручне становище. Адже, більше мешканців Колорадо проголосувало за легалізацію марихуани, ніж за кандидата Обаму. Крім того, каже Джазмін Тейлор, національні опитування показують, що більшість американців – за легалізацію марихуани.

За її легалізацію, згідно з опитуваннями, висловлюється нині рекордна кількість американців. І ця тенденція невпинно тримається вже 10 років
Джазмін Тейлор
«Я думаю, за її легалізацію, згідно з опитуваннями, висловлюється нині рекордна кількість американців. І ця тенденція невпинно тримається вже 10 років. Якщо подумати, скільки людей виступили за узаконення марихуани як для медичного, так і рекреаційного вживання, ігнорувати їх позицію вже не можна», – зазначає Джазмін Тейлор.

Колишні представники відомств з контролю вживання наркотиків кажуть, що ця перемога буде нетривалою. Вони прогнозують, що адміністрація Обами чи не допустить прийняття подібних законів в інших штатах, чи почне оскаржувати подібні вже прийняті закони у судовому порядку.

(Передрук з «Голосу Америки»)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG