Доступність посилання

ТОП новини

У Словаччині зачинилися школи через страйк учителів


У Словаччині в понеділок вийшли на противладні демонстрації понад 7 тисяч учителів середніх шкіл і гімназій, а також вихователів дитячих дошкільних закладів.

У столиці Братиславі на демонстрацію вийшло понад 4 тисяч освітян, страйкували також учителі в містах Кошиці і Банська-Бистриця, свої двері зачинили школи і дошкільні заклади в багатьох інших містах Словаччини.

Вимога страйкарів – підвищити зарплату на 10 відсотків, посилити фінансування установ освіти.

На думку профспілки працівників освіти, яка є організатором загальнодержавного страйку, саме недофінансування галузі є причиною того, що словацькі вчителі покидають свої робочі місця, шукаючи праці за межами країни.

Освітяни заявили, що страйкуватимуть до середи, їхні подальші дії залежатимуть від того, як і наскільки будуть задоволені їхні вимоги.

Однак уряд Словаччини, зокрема, Міністерство освіти готові підняти зарплату вчителів тільки на 5 відсотків. Прем’єр країни Роберт Фіцо мотивує це, серед іншого, і тим, що у словацьких школах на одного вчителя припадає менше дітей, ніж пересічно в Європейському Союзі.

Зарплата вчителя у Словаччині становить у середньому 520 євро.

Страйк освітян є найбільшою акцією проти уряду нинішнього прем’єра, голови пролівої політичної партії SMER («Напрям») Роберта Фіца.
XS
SM
MD
LG