Доступність посилання

ТОП новини

Що врятує українську економіку від краху? (Огляд преси)


Київ – Уряд Миколи Азарова визнав, що в наступному році на економіку країни чекає спад. Щоб уникнути цього, як пишуть «Ізвєстія в Україні», потрібно стимулювати зростання промислового виробництва, наростити кредитування економіки, а також не допустити зниження рівня доходів населення. Внутрішній ринок залишиться одним з головних двигунів економіки, зазначає видання. І щоб підтримати економіку, уряд має намір відродити кредитування, яке було практично заморожено в цьому році. Докладніше про це йдеться в статті «Запасний вихід, або Що врятує українську економіку від краху?».

На завтра призначене чергове засідання Підготовчої депутатської групи, яка повинна виробити механізм запуску першої сесії парламенту наступного скликання. Поки ж робота в цьому напрямі йде з великим скрипом, зауважує газета «День». Опозиція наполягає на персональному голосуванні в новій Раді: доки не буде виконано її вимогу, брати участь у роботі групи не буде. Сповна логічна постановка питання, враховуючи зафіксоване положення персонального голосування в Конституції, зазначає видання. Однак, як стверджує в інтерв’ю «Дню» голова парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов, вимога опозиції – тільки піар.

Українцям доведеться сплачувати за воду зі свердловин, за «зайві» квадратні метри, а можливо, і за зберігання власних грошей на депозиті. Однак, як стверджують «Вечірні вісті», поповнити бюджет все це не допоможе. Річ у тім, що нові обов’язкові платежі легко можна обійти. Не порушуючи при цьому закон. Як саме – пояснюється в матеріалі «2013 рік стане рекордним за числом нових податків. В тому числі і на криниці».

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроекти, що пропонують запровадити в країні новий вид збору при купівлі авто – «утилізаційний». Як зауважує газета «Голос України», формально законодавці не створюють нового податку, а роблять утилізаційний збір підвидом екологічного податку, який і так діє в Україні. Однак, якщо документи набудуть чинності, де-факто в державі з'явиться новий «оброк», який відчує на собі кожен, хто купуватиме транспортний засіб.

Презумпція згоди на донорство: вищий прояв любові до ближнього чи остаточне перетворення українців на біомасу? Озвучена недавно ініціатива МОЗ, згідно з якою з тіл українців, які відійшли в інший світ, вилучатимуть необхідні хворим донорські органи, сколихнула українське суспільство. Міністерство охорони здоров’я подало на розгляд Верховної Ради положення так званої презумпції згоди, що означає: у разі смерті ви віддасте свої органи тим, хто їх конче потребує. Звісно, якщо свідомо заздалегідь (у письмовій формі) не відмовитесь від цієї місії. Наразі чинне законодавство гарантує так звану презумпцію незгоди. Що буде, коли в силу ввійде нова норма – розповідає газета «Україна молода» у статті «ОРГАНічне питання».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG