Доступність посилання

ТОП новини
24 січня 2021, Київ 02:39

У Луганську студенти вимагають знижки на проїзд у транспорті (ФОТО)


Луганські студенти влаштували мітинг під стінами луганської мерії. Молоді люди вимагали від мера Луганська Сергія Кравченка 50-відсоткової знижки на проїзд у громадському транспорті, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

Близько чотирьох десятків студентів тримали плакати з написами: «НІ транспортному свавіллю!», «Пільговому проїзд для студентів – ТАК!», «КРАВЧЕНКО! Спробуй прожити на стипендію студента!».

Організатори мітингу свої вимоги обґрунтовують ухвалою Кабміну від 5 квітня 1999 року, згідно з якою студенти вишів і профтехучилищ мають право на 50-відсоткову знижку на проїзд у громадському транспорті, незалежно від форм власності.

«У Донецьку, Харкові, Києві, Львові, Тернополі й інших містах студенти користуються такими пільгами. Схеми різні: в одному місті це спеціальні квитки в половину вартості, в інших містах пільгові проїзні», – зазначив один з організаторів, студент Східноукраїнського національного університету Дмитро Богданов.

Мітинг провели перед початком сесії Луганської міськради. Потім представники студентів пройшли у сесійну залу і зачитали своє звернення.

Депутати підтримали вимоги молоді й ухвалили рішення визначити, скільки необхідно коштів на компенсацію пільгового проїзду. Гроші планують просити у Кабміну як субвенції з держбюджету.

«Можливо, потрібно підтримати не лише студентів, а й школярів, щоб вони хоч два раз на день могли їздити безкоштовно. У нас 50 тисяч студентів і 60 тисяч школярів. Можливо, треба вводити пільги не для всіх, а для окремих категорій. Треба все підрахувати. В будь-якому разі ми це питання не залишимо без уваги», – сказав мер Луганська Сергій Кравченко.

Він також повідомив, що в цьому році держава компенсувала проїзд пільговиків лише на 40 відсотків.

Раніше у міста не раз виникали проблеми з компенсацією проїзду для пільговиків. Зокрема, через недофінансування з держбюджету накопичувалися борги перед працівниками трамвайно-тролейбусного підприємства.

Recommended

XS
SM
MD
LG