Доступність посилання

ТОП новини

Керівник Івано-Франківської облради: за мовний закон треба судити


Замість того, щоб судитися з обласною радою, прокурор мав би порушити кримінальну справу «проти 246 осіб, які вчинили замах на злочин», яким є ухвалення закону про мови. Про це сказав у вівторок на своїй першій прес-конференції новообраний голова Івано-Франківської обласної ради, свободівець Василь Скрипничук.

У вівоторок міський суд Івано-Франківська мав розглянути справу за позовом керівника Російської общини Олександра Волкова стосовно рішення облради про «невизнання так званого закону України про мови авторства Колесніченка-Ківалова». Судове засідання перенесли на 17 грудня.

Ще один схожий позов обласного прокурора нещодавно зупинив Адміністративний суд в Івано-Франківській області.

Прокурор виніс протест на рішення сесії з мовного питання від 23 серпня, вважаючи, що обласна рада перевищила свої повноваження, бо не мала права «сказати, що на території області не діє якийсь закон».

Саме Василь Скрипничук готував заперечення на протест прокурора і матеріали заперечення до суду. За основу він узяв статтю 10 Конституції України про те, що державна мова – українська. За його словами, мовний закон Колесніченка-Ківалова є «спробою змінити конституційний лад», а отже, «державною зрадою».

Свободівець вважає, що «мовний закон був проштовхнутий і прийнятий організованою групою можливих потенційних злочинців».

Василь Скрипничук наголосив, що Івано-Франківська обласна рада відстоюватиме своє рішення про те, що «єдиною мовою офіційної діяльності в області підприємств, установ та організацій всіх форм власності, мовою діловодства є державна українська мова», «аж до вищого суду».
XS
SM
MD
LG