Доступність посилання

ТОП новини

«По кому подзвін»: в Україні СНІД загрожує кожному


Київ – Темпи поширення ВІЛ-СНІДу в Україні залишаються найвищими в Європі, вважають експерти ООН. За їхніми даними, кількість інфікованих українців перевищила 375 тисяч осіб і тепер щороку фіксується утричі більше зареєстрованих випадків ВІЛ-інфекції, аніж десятиліття тому. Проте лише третина тих ВІЛ-інфікованих, які потребують спеціального лікування, отримують антиретровірусну терапію.

Офіційна статистика стверджує, що в Україні кожного дня у більш як півсотні людей фіксується ВІЛ-інфекція, 25 українців чують діагноз «Синдром імунодефіциту людини (СНІД)», а майже десятеро осіб щодня помирають від хвороб, зумовлених СНІДом. Це наслідки несвоєчасного діагностування та неналежного забезпечення ВІЛ-інфікованих медикаментами, насамперед антиретровірусними препаратами.
Головна проблема для ВІЛ-позитивної людини в Україні – лікування
Ганна Константинова

«Нині головна проблема для ВІЛ-позитивної людини в Україні – лікування. Тобто, маю на увазі цілу низку проблем, які стосуються тендерів та закупівлі ліків, доступність та якість самого лікування. На ліки усім, хто їх потребує, у держави не вистачає коштів, допомога міжнародних організацій та програм ООН у цій сфері теж не безкінечні», – повідомила Радіо Свобода координатор проектів Всеукраїнської мережі людей, які живуть із ВІЛ – СНІДом Ганна Константинова.

До того ж, в Україні пацієнт не може впливати на перебіг лікування, тобто, людина може не отримати належних медикаментів та кваліфікованої медичної допомоги, оскільки все залежить від фінансування медичної установи та кваліфікації лікаря, каже Константинова.

Голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров вважає, що проблеми ВІЛ-інфікованих українців пов’язані з їхньою соціальною дискримінацію, порушенням рівності доступу до освіти, лікування тощо.

32 тисячі 800 людей з ВІЛ-СНІДом отримують АРТ-терапію. Це лише третина тих, хто її потребує. Міністерство охорони здоров’я натомість заявляє, що можна віднайти фінанси для задоволення потреб ще понад 9 тисяч осіб, які потребують медикаментозного лікування. Про це повідомляла прес-служба МОЗ.

Міністерство охорони здоров’я також стверджує на своєму сайті, що «жодному пацієнтові, який звернеться до центру СНІДу, не буде відмовлено у допомозі».

Міжнародні експерти: СНІД загрожує кожному українцю

Голова представництва ЮНІСЕФ в Україні Юкіе Мокуо вважає, що найменш захищеними є ВІЛ-позитивні жінки дітородного віку та діти, народжені від батьків, уражених вірусом імунодефіциту.
Смертність матерів та дітей від СНІДу зменшилась, але проблеми доступу до лікування для них залишились
Юкіе Мокуо

«Смертність матерів та дітей від СНІДу зменшилась, але проблеми доступу до лікування для них залишились. А можна ж поліпшити становище цих людей, якщо змінити, реформувати систему охорони здоров’я у цілому! ЮНІСЕФ, як і інші «сестринські» організації ООН, допомагає Україні – ми знаходимо ліки, ми інформуємо жінок дітородного віку про ВІЛ, небезпеку його поширення, його небезпеку для їхнього і дитячого здоров’я», – зауважує Мокуо.

Міжнародний альянс з боротьби з поширенням СНІДу на міжнародній конференції з питань ВІЛ та СНІДу, яка наприкінці липня працювала у Вашингтоні, повідомив, що в Україні зупинено поширення СНІДу серед ін’єкційних наркоманів.
Захворіти на СНІД не означає померти
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Водночас, експерти зазначили: епідемію СНІДу «по-українськи» характеризують активізація статевого шляху передачі ВІЛ, залучення в епідемічний процес жінок репродуктивного віку та суспільна байдужість до проблем ВІЛ-позитивних співгромадян. До груп високого ризику належать: ін’єкційні наркомани, жінки комерційного сексу, чоловіки, які мають секс із чоловіками, засуджені та особи, які перебувають під слідством.

У вересні 2012 року Альянс та неурядові організації України звернулись до Президента Віктора Януковича з вимогою виділити 1 мільярд гривень за рахунок держбюджету на 2013 рік, щоб профінансувати лікування та профілактику ВІЛ-СНІДу, туберкульозу та гепатитів.

Вказана сума дозволить забезпечити доступ до безкоштовних медичних послуг для 106 740 пацієнтів, зазначають експерти. Без цього кілька сотень тисяч українців приречені на смерть.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG